Gelişmeler

Buca Belediyesi'nin Düzenlediği Parklara Saldırı

Buca’da vandallar parklarda bulunan fıskiyeleri ve zamanlayıcı su saatlerini kırıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Yıldız Mahallesi’nde bulunan çocuk parkının yakılmasının ardından vandallar bu defa da parklardaki su fıskiyelerine zarar verdiler. Vandallara artık durmaları konusunda çağrıda bulunan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç “ Tüm bu hizmetler vatandaşlarımızın vergileri ile yapılıyor. Burada hepimizin kazançlarından kesilen vergiler var. Yani hepimizin alın teri var. İnsan kendi malına zarar verir mi? “diye konuştu.

Buca Belediyesi tarafından kentin pek çok noktasında yeşil alanlar yaratmak  ve çocuklara oyun alanları sağlamak amacı ile hizmete sunulan parklar vandalların hedefi halinde. Parklara saldıran kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, bölge halkının nefes alabileceği, çocukların oynayabileceği  bu alanlara büyük zarar veriyor.

SU ZAMANLAYICI SAATLERİ KIRIYORLAR

Geçtiğimiz ay Yıldız Mahallesi’nde bulunan Şemsiyeli Parkı yakan vandallar  ilçenin çeşitli mahallelerinde bulunan parklardaki  su fıskiyelerini ve zamanlayıcı su  saatlerini kırmayı sürdürüyor. Vandallar bununla da kalmayıp salıncaklara ve banklara da zarar veriyor.

Halkın vergileri ile yoğun emekler harcanarak vatandaşın hizmetine sunulan parkların sürekli olarak vandalların hedefinde olduğunu söyleyen Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, “Çok üzgünüz. Bu kötü durumla sürekli karşılaşıyoruz. Bunu yapanlar bilmiyorlar mı tüm bu hizmetler onların vergileri ile yapılıyor. Tüm bu parklar vatandaşın ortak malı. Burada herkesin alın teri var. Bizler hizmete açıyoruz, bakımını yapıyoruz ama kimin parasıyla yapılıyor? Halkımızın parasıyla, hepimizin kazançlarından kesilen vergilerle yapılıyor. İnsan kendi malına nasıl zarar verir? “ diye konuştu.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar