Gelişmeler

Urla'da Çıkan Yangınla İlgili Şüpheliler Adli Kontrolle Serbest Bırakıldı

Şüpheliler ifadelerinde, mangal yaktıkları yerde otların tutuştuğunu ve kendi imkanlarıyla söndürmeye çalıştıklarını ancak başarısız olduklarını söylediler. Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

Yangın dün Urla'nın Demircili Mahallesi mevkiinde makilik alanda meydana geldi. Saat 13.30'da çıkan yangına 13.38'de ilk müdahaleyi gerçekleştiren İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri; alevlere 4 helikopter, 2 uçak ile havadan, 15 arazöz, 4 su ikmal aracı ve 3 dozer ile karadan müdahale etti.

Yerleşim yerlerinden uzakta olduğu öğrenilen yangın, ekiplerin hızlı müdahalesi sonucu kontrol altına alındı. Urla İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından bölgede yapılan çalışmalarda yangının mangal yakan T.Ş. ve E.T. tarafından çıkarıldığı belirlendi. Olayla ilgili 2 şüpheli ekipler tarafından gözaltına alınırken, yangından 15 hektar makilik alanın etkilendiği öğrenildi.

Adli kontrolle serbest kaldılar

Jandarmadaki ifadelerinde suçlarını kabul eden şüphelilerin, mangal yaktıkları yerde bir anda otların tutuştuğunu, daha sonra kendi imkanlarıyla söndürmeye çalıştıklarını ancak başaramadıklarını söyledikleri öğrenildi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen T.Ş. ve E.T., çıkarıldığı hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar