Gelişmeler

İktisat Kongresi'nin mobil uygulaması yayında

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 15-21 Mart 2023 tarihlerinde düzenlenecek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin mobil uygulaması yayına alındı.

15-21 Mart 2023 tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek ve “Yeniliğe Davet” sloganıyla tüm Türkiye’yi geleceği inşa etmeye çağıran İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin mobil uygulaması yayında. Kongreye misafir olarak katılmak ve programı izlemek isteyenlerin mobil aplikasyonu indirerek QR kod indirmesi gerekiyor. Kongreyi fiziksel olarak izlemek için mobil aplikasyonun indirilmiş ve her bir etkinlik için ayrı QR kodları oluşturulması zorunluluk.

“İktisat Kongresi” adlı uygulama aracılığıyla ayrıca kongreye dair takvim, etkinlik ve diğer tüm bilgilere ulaşılabilecek. Kullanıcılar, tüm geliri deprem bölgesine aktarılacak konserler için bilet alabilecek.

“İktisat Kongresi” uygulaması, hem Apple Store hem de Google Play’den cep telefonu ve tabletlere indirilebiliyor. Tümüyle sivil, şeffaf ve katılımcı bir girişim olarak tasarlanan İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi, tüm Türkiye’yi bu sürecin bir parçası olmaya çağırıyor.

Etkinlik takvimi takip edilebiliyor

“İktisat Kongresi” uygulamasında bulunan etkinlik takvimi ile kongrenin 7 günü boyunca gerçekleşecek ana oturumlar, konuşmalar ve çeşitli sanatsal etkinlikler takip edilebilecek. Kullanıcıların ana oturumlara katılabilmek ve etkinlik alanına giriş yapabilmek için uygulamayı indirmesi gerekecek.

Katılımcıların etkinliklere giriş yapabilmek için bilet aldıktan veya rezervasyon yaptırdıktan sonra karekodu alandaki görevliye göstermeleri yeterli olacak.

“Benim Türkiye Hayalim” ile fikrini paylaş

Uygulamada Türkiye’nin ikinci yüzyılının inşasına katkı sunmak isteyen herkes “Benim Türkiye Hayalim” sekmesi aracılığıyla fikirlerini paylaşabilecek ve kongreye sanal olarak katılabilecek. Kongredeki tartışmalara doğrudan katılımı sağlayacak şekilde tasarlanan sekme, kongrenin temel taşlarından biri olan ortak akıl kavramının önemini vurguluyor.

Tüm gelişmeler kongre günlüğünde

Kullanıcılar uygulama ile İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’ne dair tüm haberlere ulaşabiliyor, ayrıca İktisat Kongresi Günlüğü’nden ise gelişmeleri gün gün takip edebiliyor.

2022’nin Ağustos ayından itibaren yapılan çiftçi, işçi, sanayici-tüccar-esnaf paydaş toplantıları ve dört uzman buluşması, düzenlenen forumlar gibi tüm etkinliklere dair detaylı bilgiye ve ortaya çıkan deklarasyonlara uygulama üzerinden erişilebiliyor.
Kongrenin sekretaryası İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Planlama Ajansı (İZPA) tarafından yürütülüyor. İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi ile program ve diğer tüm bilgiler için iktisatkongresi.org'u ziyaret edebilirsiniz.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar