Gelişmeler

Boğa Burcu Özellikleri

Gurup: Toprak

Yönetici Gezegen: Venüs

Renk: Toprak renkler, taba, bej, kahve, yeşil

Uğurlu Taş: Zümrüt

Şanslı Gün: Cuma

Anlaştığı Burçlar: Başak, Akrep, Terazi

Anlaşamadığı Burçlar: Aslan, Kova, Yay

Olumlu Yönleri: Güvenilir, sadık, zevkli, gurme, sahiplenici, tutkulu, yaratıcı, estetik ve sanat yönü güçlü, uyumlu, lüks ve konfora düşkün, sağlıklı

Olumsuz Yönleri: Ağır, inatçı, sabitfikirli, tutucu, bağımlı, keyifçi, yavaş ama sert öfkelenen

Boğa Burcu Genel Özellikleri

Toprak grubuna dahil olan Boğa burçları sakin yapıları ve güvenilir olmalarıyla bilinirler. Keskin bir maddi zekaları vardır. Venüs’ün yönetiminde olduklarından ötürü hayatın güzelliklerine düşkündürler. Bir şeyin estetik olarak göze güzel görünmesine önem verirler. Hayatlarını huzurlu ve güzel bir şekilde yaşamaları için paranın öneminin farkındadırlar. Para kazanmak onlar için şöhret veya üstünlük için değil, dört dörtlük istedikleri kalitede bir yaşam yaşamaları için önemlidir. Sabırlı bir burçtur. Zorluklar karşısında bu sabrı sayesinde ayakta kalırlar. Yavaş ve emin adımlarla ilerler. Garanticidirler, riskli işler varsa kendilerini geri çekerler. İştahları açıktır. Herhangi bir yemek değil, güzel bir yemek onları mutlu eder. Yedikleri öğünler kaliteli ve tatları güzel olmalıdır. Sofrada her şey göze hitap etmelidir. Lüksüne düşkün bir burçtur. Pahalı ve modaya uygun kıyafetleri tercih ederler. Mücevherlere de düşkünlükleri olabilir. Kazandıkları paraları hemen harcamak yerine daha iyi getirisi olan yatırımlara yatırabilirler. Garantici olduklarından ötürü önce para biriktirir, sonra lüksüyle ilgili harcamaları yaparlar. Sakin bir burç olmasına rağmen sinirlendiğinde bir Boğa burcunun yanında bulunmak istemezsiniz. Fevri değildir ama sabrı taştığında öfkesi tahmin edilemeyecek boyutlara varabilir. İnatçıdırlar. Aşkın, tutkunun da önemli olduğu burçlardan biridir. Sadece aşkı körü körüne değil, hayat kalitesi olarak kendilerini taşıyabilecek bir partnerle yaşamak isterler.

İş hayatı ve Boğa burcu

Çalışkan yapılarıyla istedikleri her meslekte rahatça para kazanabilirler. İş hayatındaki zorluklar ne olursa olsun her zaman durumu kendi taraflarına çevirebilirler. Bu sayede maddi olarak düşüşe geçtikleri pek görülmez. Toprakla, tarımla ilgili işler, gayrimenkul sektörü, dekorasyon işleri, mimarlık onlara göredir. Ayrıca kozmetik sektöründe ve güzel sanatlarla ilgili işlerde de başarı gösterirler. Birçok Boğa burcu ünlü bir şef veya restoran işletmecisi olarak da karşımıza çıkabilir.

Sağlık ve Boğa burcu

Boğaz bölgeleri hassastır. Bademciklerde problemler veya boğaz ağrıları görülebilir. Ses telleri de bu burçta önem kazanır. Sesleri ve konuşma şekilleri etkileyicidir. Kadınlarda tiroid fonksiyon bozuklukları görülebilir. İştahlarına düşkün olan Boğa burçlarının vücutları yağlanmaya açıktır. Sağlık bakımından sağlam bir burç olsalar da gün içerisinde metabolizmalarınız hızlandırmak için hareket etmeleri gereklidir.

Boğa burcu ünlüleri

Ayhan Işık, Cem Yılmaz, Nükhet Duru, Halit Ergenç, Leyla Alaton, Demet Evgar, Demet Akalın, Ozan Güven, Aslı Enver, Ziynet Sali, Turgay Şeren, Rüştü Reçber, Haydar Aliyev, William Shakespeare, Adolf Hitler, Karl Marx, Kraliçe II. Elizabeth, Donatella Versace, Sigmund Freud, Salvador Dalí, Florence Nightingale, Al Pacino, Jean Paul Gaultier, Mark Zuckerberg, Michelle Pfeiffer, Audrey Hepburn, Adele, David Beckham, George Clooney, Gigi Hadid, Penelope Cruz, Enrique Iglesias, Jessica Alba, Ferruccio Lamborghini.

İlişkiler ve Boğa burcu

Sabit bir yapısı olduğundan ilişkilerde de gelip geçici heveslere meraklı değillerdir. Genellikle hayatlarına giren kişiyle uzun soluklu ve ciddi ilişkiler yaşamayı isterler. Kendileri gibi güvenilir olan biri ilk aradıkları özelliklerden biridir. Aşkı tutkulu olarak yaşamayı severler. Ailelerine düşkün olurlar.

Boğa Burcu Kadını

Sevgiyi her zaman görmeyi isterler. Kendileri gibi çalışkan bir partner hayal edebilirler. Hayatlarını her zaman refah içinde yaşamak için tembel bir partnerle yapamayacaklarını bilirler. Aşkta önce mesafeli olabilirler. Karşı tarafın ilgisini önce görmek isteyebilirler. Gerçekten aşık olduğunda partneri için fedakarlıklar yapabilirler. Çalışkan, özverili Boğa burcu kadınının hayat kalitesini ve maddi olanaklarını düşürmeye başladığınız an aranızdaki ilişkide de sarsıntılar yaşanmaya başlayabilir.

Boğa Burcu Erkeği

Hem sevgiyi hem güzelliği aynı anda görmek ister. Bazen güzelliğe olan tutkusu burcunun karakterinden farklı olarak anlık ilişkileri hevesler yaşamasına neden olabilir. Cinsel olarak da tutkulu bir aşık olurlar. Eğer ki bir Boğa burcu erkeği hayatında uzun süreli bir ilişki olduysa o kişi onun için kalıcı olacak demektir. Güzellik algısının yanı sıra karşı tarafta başka şeyler gördüğünün farkına varmış olurlar. Romantik bir erkeğe dönüşürler. Boğa burcu erkeğine her zaman sevginizi hissettirmelisiniz, samimi tavırlar görmedikçe soğumaya başlayabilir.