Gelişmeler

Koç Burcu Özellikleri

Gurup: Ateş

Yönetici Gezegen: Mars

Renk: Kırmızı

Uğurlu Taş: Elmas

Şanslı Gün: Salı

Anlaştığı Burçlar: Aslan, Yay, Terazi

Anlaşamadığı Burçlar: Oğlak, Kova, Balık

Olumlu Yönleri: Hızlı, girgin, rekabetçi, gözüpek, mert, güçlü, hevesli, kararlı, inatçı, çalışkan

Olumsuz Yönleri: Sabırsız, çocuksu, aceleci, tezcanlı, bağımsız, sert, açıksözlü

Koç Burcu Genel Özellikleri

Ateş grubuna dahil olan Koç burçları çevrelerinde yüksek enerjileri ve girişimci ruhlarıyla tanınırlar. Öncü burçlardan oldukları için atılgan yapılarıyla ön plana çıkabilirler. Bir işe başlamak için her zaman fikirleri ve enerjileri vardır. Azimleriyle başlattıkları her işin de üstesinden gelirler. Hırslıdırlar. Bu hırsları zaman zaman planları yolunda gitmediğinde öfkeye dönüşebilir. Agresif olmaya yatkın burçlardan biridir. Bazen sinirlerine hakim olmakta güçlük çekebilirler. Sabretmek onlara göre değildir. Hemen her şeyin sonuçlanmasını isterler. Hangi konu olursa olsun karşısında bir rakip varsa sonuna kadar onunla savaşır. Liderlik yetenekleri güçlüdür. Başarılı olmak Koç burçları için önemlidir. Arka planda kalmayı sevmezler. Benlik duygusunun öne çıktığı burçlardandır. Kendine değer veren bir burçtur. Giyinişine, duruşuna, ortamdaki statüsüne önem verirler. Özgüvenleri oldukça fazladır. Bazen bu durum egolarının ön plana çıkmasından ötürü başkalarından eleştiriler alabilmektedir. Zekaları sayesinde her şeyin altından kalkarlar. Kandırılması zor burçlardan biridir. Mars’ın yönetimindeki bir burç olduklarından dolayı tutkulu bir aşık olurlar. Çekicidirler, girdikleri ortamda enerjileriyle hemen fark edilirler. Aşkını ne kadar çok gösterirse öfkelendiğinde de sinirini aynı derecede göstermeye yatkındır. Bu sebeple ilişkilerde aklına ilk geleni söylemeleri, durumu daha çıkmaz bir hale getirebilir.

İş hayatı ve Koç burcu

Burçlarının karakteri gereği tek düze işleri pek sevmezler. Rekabetin olduğu, enerjisini sonuna kadar harcayabileceği mesleklerde daha başarılı olurlar. Emir almayı sevmedikleri için girdikleri işte ne olursa olsun yönetici sıfatına terfi etmek için çok çalışırlar. Yönetilmekten çok yönetmeyi severler. Bir müddet sonra kendi işlerini kurmayı tercih edebilirler. El becerisinin olduğu, kesici aletlerin kullanıldığı, enerji gerektiren, rekabetçi ortamı olan meslekler onlara göredir. Tıp doktorları, sporcular, madenciler, askerler, polisler, mühendisler, sanatçılar Koç burcundaki mesleklere örnek olarak verilebilir.

Sağlık ve Koç burcu

Baş bölgesini temsil ettiğinden dolayı bu bölgedeki rahatsızlıklar ön plana çıkabilir. Bunlara yüzdeki sivilceler, baş ağrıları, saç dökülmeleri, kafaya alınan darbeler, ateşli hastalıklar olarak örnek verilebilir. Ayrıca enerjisi yüksek ve aceleci bir burç olduğu için kendini çok yorar. Kronik yorgunlukta zaman zaman sorun yaratabilir. Yemek yerken de hızlı yememeye dikkat etmelidirler.

Koç burcu ünlüleri

Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan, Haldun Dormen, Kadir İnanır, Sadri Alışık, Sakıp Sabancı, Ali Koç, Cem Karaca, Zeki Alasya, Şebnem Ferah, Nurgül Yeşilçay, Çağan Irmak, Duygu Asena, Mariah Carey, Vincent van Gogh, Leonardo da Vinci, Johann Sebastian Bach, Descartes, Charlie Chaplin, Elton John, Robert Downey Jr., Russell Crowe, Andy Garcia, Lady Gaga, Quentin Tarantino, Alessandra Ambrosio, Victoria Beckham, Roberto Carlos, Ronaldinho, Franck Ribery, Maria Sharapova.

İlişkiler ve Koç burcu

Her zaman kazanmayı seven Koç burçları aşkta da zafer elde etmek ister. Eğer birine gerçekten aşık olmuşlarsa onun için her zaman savaşırlar. Sevdiği zaman tutkulu severler. Cinselliğe, ten uyumuna önem verirler. Kıskançlıklar ve kontrolcü tavırlar sergileyebilirler. Aşık olduğu kişinin karakterinin güçlü olmasına önem verdikleri kadar dış görünüşü de onlar için önemlidir.

Koç Burcu Kadını

Her zaman sevdiği kişinin kontrolünün elinde olmasını ister. Dış görünüşüne özen gösterir. Çekicidir. Beraber olduğu kişinin sosyal statüsü ve duruşu onlar için önemlidir. İlgi görmek isterler. Karşı tarafın her zaman aralarındaki tutkuyu canlı tutmasını arzularlar. Kendileri gibi güçlü, ayakları yere basan bir partner onlara göredir. Aşkta gururludur. Kalbi kırıldığında o tutkulu aşığın yerini gururlu bir kadın devralır. Bir Koç kadını ile birlikteyseniz, her zaman ona dürüst olmalısınız. Üstünde otorite kurmaya çalışmamalısınız. Özel günlerde değil fırsatınız oldukça hediyeler almanız onu mutlu edecektir. Onu övmeniz, desteklemeniz onun için önemlidir. Sinirli olduğunda üstüne gitmemelisiniz. En önemlisi ise ne yaparsanız yapın asla bir Koç kadının gururunu kıracak sözler veya davranışlar göstermeyin. Aksi halde bir daha onu göremeyeceksinizdir.

Koç Burcu Erkeği

Sahiplenici bir karakterdedir. Kıskançlıkları olabilir. Bir kadını beğendiğinde onun için savaşır ve elde etmek ister. Kendine güveni olduğundan dolayı bir şekilde karşı tarafın ilgisini kazanmayı başarır. Karşı tarafta sadece güzellik değil zeka da arar. Aceleci karakterinden dolayı bir anda evlenmeye karar verebilir. Bir Koç erkeği ile birlikteyseniz, her zaman bakımlı olmalısınız. Kendinizi hep geliştirmeye açık olmalısınız. Sizi kıskanmasının sebebini sizi çok sevmesinden kaynaklandığını bilmelisiniz. Yaptığı işlerde her zaman onu teşvik edin. Asla onunla güç savaşlarına girmeyin. Onu güçsüz ve aciz olarak gösterdiğinizde aranızdaki bağları da tamamen koparmış sayılırsınız.