Gelişmeler

Kova Burcu Özellikleri

Gurup: Hava

Yönetici Gezegen: Satürn

Renk: Mavi yeşil

Uğurlu Taş: Akuamarin

Şanslı Gün: Cumartesi

Anlaştığı Burçlar: İkizler, Terazi, Aslan

Anlaşamadığı Burçlar: Yengeç, Boğa, Koç

Olumlu Yönleri: İnsancıl, öğretici, özgürlükçü, yenilikçi, modern, farklı, sıradışı, zeki, akıllı, tarafsız, sosyal

Olumsuz Yönleri: Asi ruhlu, başkaldıran, huzursuz, iğneleyici , sert çıkışlar yapabilen, duygusuz görünebilen

Kova Burcu Genel Özellikleri

Hava grubunun temsilcilerinden olan Kova burçları marjinal tavırlarıyla, özgürlüklerine düşkünlükleriyle ve zekalarıyla bilinirler. Gerek fikirleriyle gerek dış görünüşleriyle bulundukları ortamda dikkatleri üzerlerine çekerler. Fikirlerde sabit olan Kova burçları, dik kafalı olduklarına dair eleştiriler alabilir. Fakat bu fikirlerde sabitlik tarih boyunca ünlü bilim adamlarının ve kadınlarının bu burçtan çıkmasını sağlamıştır. Akıllarına koyduklarının elbet bir gün doğru olacaklarına inanmaları sürekli aynı şeyi deneyip, yılmadan çalışmaları büyük keşifleri de beraberinde getirmiştir. Fikirlerine çok güvenmeleri bazen hayattan kendilerini soyutlamalarına neden olabilir. Sürekli düşündükçe işin içinden çıkamaz hale gelirler. Aklın üstünde olduğu bu burcun fazla düşünmesi, psikolojik problemlere sebep olabilir. Günlük dertler onların ilgi alanına girmez. Toplumu değiştirmek, insanlığa fayda sağlamak isterler. Her zaman modern çağa ayak uydururlar. Yeniliklere hayır demezler. Özgürlüklerine düşkün olmaları her an her şeyi yapabilecekleri anlamına gelir. Bir anda işi bırakabilirler. Aynı durumu ilişkide de yapabilirler. Konu ne olursa olsun kısıtlanmayı sevmezler. Bu hayatta idealleri vardır. Etrafındaki insanlar da akıllı olmalıdırlar. Onların dediklerini anlamayan ya da hayatta amacı olmayan insanlarla işleri olmaz. İlişki konusunda bağlanmakta zorlanabilirler.

İş hayatı ve Kova burcu

Düşünmelerini gerektiren her meslek onlara göredir. Ezbere iş yapmak yerine akıllarını kullanabildikleri, yaratıcılıklarıyla fark yaratabilecekleri işleri severler. Bilimin olduğu her meslek onların ilgi alanıdır. Yüksek öğrenime devam ederek bilim insanı olabilirler. Kuralları olan yerler yerine özgür çalışma ortamlarını tercih ederler. Astrologlukta bu burcun temsili içerisindedir.

Sağlık ve Kova burcu

Bu burç bacak bölgesindeki rahatsızlıklara açıktır. Varisler görülebilir. Kramplar, kasılmalar yaşanabilir. Dolaşım sisteminde bozukluklar görülebilir. Psikolojik olarak rahatsızlıklar da baş gösterebilir.

Kova burcu ünlüleri

Galileo Galilei, Charles Darwin, Thomas Edison, Nicolaus Copernicus, Alessandro Volta, Dmitri Mendeleev, Robert Boyle, Abraham Lincoln, Wolfgang Amadeus Mozart, Michio Suzuki, Oprah Winfrey, Gazanfer Özcan, Tuncel Kurtiz, Ajda Pekkan, Mazhar Alanson, Nuri Bilge Ceylan, Ferzan Özpetek, Candan Erçetin, Michael Jordan, Cristiano Ronaldo, Ed Sheeran, Serdar Ortaç, Engin Günaydın, Mehmet Ali Erbil, Shakira, Ashton Kutcher, Jennifer Aniston, Justin Timberlake, Christian Bale, Paris Hilton, Bob Marley, Arda Turan, Nicolas Sarkozy, Neymar, Enzo Ferrari, Aysel Gürel.

İlişkiler ve Kova burcu

Bu burç karşısındakiyle önce aynı frekansta olmaya dikkat eder. Bazen konuşmadan bir bakışla bile anlaşmak ister. Bu sebeple zeki kişiler öncelikle onların kalbini kazanır. Tek sorunları uzun bir ilişkiye ve evliliğe kısıtlayıcı olabileceklerinden ötürü sıcak bakmamalarıdır.

Kova Burcu Kadını

Öncelikle hedefleri olan bu kadının evine fazla vakit ayırmasını beklememelisiniz. Her zaman kendini geliştiren, çalışmayı seven bu kadın kendi gibi güçlü bir duruşu olan partner ister. Bazen dobra oluşu kalp kırabilir. Çok fazla duygusal kelimeler söyleyen bir kadın değildir. Ama davranışları ve jestleri her şeyi anlatır. Eğer ki bir Kova kadınına sürekli akıl verir, yapmak istediklerine engel olursanız, bu bağımsız kadın sizden uzaklaşacaktır.

Kova Burcu Erkeği

Bu burcun erkeği bağlanmakta zorlanabilir. Bir anda çok sevebildiği gibi bir anda da soğuyabilir. Duygularını anlamak bazen zor gelir. İlginç hobileri veya tavırlarının sorgulanmasını istemez. O nasıl kimseye karışmıyorsa ona da karışılmasını istemez. Hayatına giren kişinin hem zekası hem eğitim seviyesi onunla eş değer olmalıdır. Bu erkek aşık olursa sevgisini sonuna kadar belli eder. Eğer bir Kova erkeğinin çevresindeki statüsünü düşürecek ya da kısıtlayacak eylemlere girerseniz, aranızdaki ilişkide ilk çatlaklar başlar.