Gelişmeler

İzmir'de kuvvetli sağanak yağış ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD, İzmir için kuvvetli sağanak yağış ve fırtına uyarısında bulundu.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada, "Orta ve Güney Ege'de rüzgarın bugün akşam saatlerinden itibaren batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir" denildi. Fırtınanın yarın öğle saatlerinde etkisini kaybetmesinin beklendiği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Ege Bölgesi ve İzmir için sağanak yağış uyarısı verdi.

Meteoroloji’den yapılan açıklamada İzmir yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği ifade edilerek, sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarılar verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD, İzmir için kuvvetli sağanak yağış ve fırtına uyarısında bulundu.

AFAD da İzmir’de yaşayan yurttaşlara kısa mesaj (SMS) atarak uyarılarda bulundu. Mesajda, “Meteorolojiye göre; bu aksam ve yarın İzmir'de çok kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Sel, su baskını, yıldırım ve kuvvetli rüzgara karşı tedbirli olun” ifadeleri kullanıldı.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar