Gelişmeler

Seferihisar Belediyesi'nden Okullarda Sıfır Atık Eğitimi Hamlesi

Seferihisar Belediyesi, çevre dostu belediyecilik ilkeleri doğrultusunda ilçedeki okullarda sıfır atık eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor.

Çevre dostu belediyeciliği esas alan Seferihisar Belediyesi, ilçe genelindeki okullarda sıfır atık eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor. Verilen eğitimlerle öğrencilere, çevre bilinci kazandırılması hedefleniyor.

Seferihisar Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından, ilçedeki okullarda sıfır atık eğitimleri veriliyor. Çocuklara çevre bilinci kazandırmayı amaçlayan eğitimlerde, iklim değişikliği, çevrenin ve doğal zenginliklerin korunması, israfın ve atıkların azaltılarak geri dönüşüme kazandırılması konularında öğrenciler bilgilendiriliyor. Su ayak izi, karbon ayak izi, atıkları kaynağında ayrıştırma, atık grupları ve renkleri, iklim değişikliği, yenilenebilir enerji kaynakları hakkında da bilgiler verilmesinin ardından, karşılıklı soru cevap şeklinde tamamlanan eğitimler, çocuklar için keyif verici bir hale getiriliyor. Belediye, yaz tatiline kadar tüm okullarda eğitim çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor.

ÇEVRE “MUHAFIZLARA” EMANET

İlçede yaşayan çocukların çevre, doğa ve iklim değişikliği ile ilgili problemlerini, taleplerini ifade ederek, çözümünde aktif rol almalarını, çevre bilincini aşılayarak geleceklerine güvenle bakabilmelerini sağlamayı çocuklardan başlayarak, toplumun her alanına yaymak amacıyla kurulan Seferihisar Çevre Muhafızları Platformu ise bu eğitimler sayesinde 69 olan üye sayısını, 157’ye çıkardı. Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Sürdürülebilir temiz bir çevre için en küçüğümüzden en büyüğümüze kadar ulaşan çalışmalar var. Geleceğimiz, ‘Çevre Muhafızlarına’ emanet ve bundan çok gurur duyuyorum” dedi.

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar