Gelişmeler

Tire Belediyesi TOKİ Mahallesinde Çocuk Parklarını ve Yeşil Alanları Yeniliyor

Tire Belediyesi, TOKİ Mahallesi'nde çocuk parkları ve yeşil alanlarla ilgili kapsamlı çalışmalara başladı.

Tire Belediyesi, TOKİ mahallesinde çocuk parkları ve yeşil alanlarla ilgili çalışmalara başladı.Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, TOKİ’yi ziyaret ederek, çalışmaları bizzat inceledi. 

Şehir merkezine uzak mahallerden biri TOKİ mahallesinde yeşil alanlardaki otların biçilmesi ve çocuk parklarının yenilenmesi için düğmeye basan Tire Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleriyle çalışmalara başladı. Mahalle sakinlerinin uzun zamandır talep ettikleri çocuk parklarıyla ilgili yenileme çalışması kapsamında, parkların deforme olmuş kauçuk zeminleri sökülerek yeni zemin uygulanıyor. Aynı zamanda kırık ya da bozuk oyun grupları tamir ediliyor veya yenileniyor.

“GÖZDEN IRAK, GÖNÜLDEN DEĞİL”

TOKİ mahallesini ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyen ve ekiplerle görüşen Başkan Okuroğlu, “TOKİ mahallemiz, şehir merkeziyle arasında mesafe olan bir mahallemiz fakat gözden ırak olan gönülden ırak olacak diye bir şart yok. Hürriyet, Kurtuluş gibi merkezdeki mahallerimize hangi hizmetleri yapıyorsak, aynı hizmetleri TOKİ mahallemize de getiriyoruz. Ekiplerimiz yeşil alanların temizliği, otların biçilmesi, düzenlenmesi ve çocuk parklarının yenilenmesi çalışmalarına başladılar ve kısa zamanda tamamlayacaklar. Önceliğimiz çocuklarımızın aileleriyle birlikte huzur ve güven içinde yaşayabileceği ortamları tesis etmek. Bunun için de çocuk parklarını önemsiyoruz.” dedi.

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar