Gelişmeler

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür'ün "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Mesajı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mücahit Yentür kadınlar günü mesajı yayınladı

İzmir Milli Eğitim Müdürünün Yaptığı Açıklamaya Göre;

Toplumun çekirdeği ve ailenin temeli olan kadınlarımız, Türk tarihinde daima etkin ve önemli rol üstlenmiş, Kurtuluş Savaşı sırasında ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk yıllarında fedakârlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşmış, Cumhuriyetimizin kuruluşundan sonra toplumsal hayatın her alanında yer almıştır.

Toplum yapısının güçlendirmesinin yanı sıra şekillendirilmesinde, ülkemizin toplumsal birliği ve dirliğinin sağlanmasında kadınlarımızın hayati rolü olduğu ortadadır. Üstlendikleri tüm görevleri takdire şayan bir şekilde yerine getiren kadınlarımız, büyük bir emek ve sonsuz sevgi vererek yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizin mimarları olmuştur. Sevgiyi, nezaketi, inceliği gelecek nesillere öğreten yine kadınlarımızdır.

Bilimden sanata, spordan edebiyata, ev hayatından çalışma hayatının her alanına kadar fedakârca var olan kadınlarımızın elinin değdiği her yere güzellik, emeğinin geçtiği her işe bereket hâsıl olmuştur.

Bu vesile ile; emekleri, sevgi dolu yürekleri ve fedakârlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, insanlığın umudunu yeşerten kadınlarımızın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nü kutlar, görevi başında şehit düşen kadın öğretmenlerimize, vatan müdafaasında şehit düşen kahramanlarımızın anne ve eşlerine, Hakk'ın rahmetine kavuşmuş kadın personellerimize ve tüm kadınlarımıza minnet ve şükranlarımı sunarım.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar