Gelişmeler

İl Milli Eğitim Müdürü Urla'daki Eğitim Kurumlarını Ziyaret Etti

Ziyarette kendisine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İbrahim Doğru ve İlker Eraslan eşlik etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İzmir'in Seferihisar ve Urla ilçelerine bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette kendisine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İbrahim Doğru ve İlker Eraslan eşlik etti.

SEFERİHİSAR VE URLA'DAKİ OKULLARI DOLAŞTI

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür ilk olarak İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Doğru ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç ile birlikte Seferihisar Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş’ı makamında ziyaret etti. Olçaş ve Yentür deprem felaketi ve eğitim öğretimle ilgili ilçede yapılan çalışmalara dair istişarede bulundu. Ardından Müşerref Hepkon Ortaokulu Konferans Salonunda ilçede görev yapan okul müdürleri ile eğitim öğretim değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan'ın Ar-Ge sunumunun ardından başlayan okul müdürleri toplantısında Yentür'ün eğitime ve yaşanan deprem felaketlerine dair değerlendirmelerinin ardından okul müdürlerinin görüşleri ve talepleri alındı. Atatürk Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda depremzedeler için yapılan uyku tulumu üretimi çalışmalarını yerinde gören Yentür, güçlendirmesi devam eden Soner Değerli Ürkmez Ortaokulunda incelemelerde bulundu ve ardından Soner Değerli Ürkmez Anaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Yentür hayırsever Soner Değerli ve eşi Nilüfer Değerli ile de bir araya geldi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür Seferihisar ziyaretinin ardından Urla’da TCDD Dinlenme Tesislerinde misafir olan minikleri ziyaret etti. Yentür’e İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz ve şube müdürleri eşlik etti. İzmir Halk Eğitimi Merkezlerinin üretmiş olduğu oyuncakları dağıtırken çocuklarla bir süre sohbet eden Yentür daha sonra depremzede misafir ailelerle de bir araya gelerek geçmiş olsun temennisinde bulundu ve deprem felaketinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar