Gelişmeler

Bayındır'da Yapılması Planlanan OSB'ye Onay!

“Çiçek’in başkenti” olarak bilinen ve tarımsal üretim ile ihracatın gerçekleştiği Bayındır ilçesinde Tarım OSB’nin 1,5 yıl önce hayata geçmesinin ardından Karma Sanayi Bölgesi kurulmasına başlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Bayındır Belediyesi arasında bir süredir konuyla ilgili devam eden görüşmelerin ardından süreç nihayete erdi. Bugün Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen’in katılımı ile yapılan toplantıda hazineye ait bir arazinin Karma Sanayi Bölgesi olarak belirlenmesi kararlaştırıldı ve onay verildi.

10 BİN İŞÇİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK

İlçenin kalkınmasında önemli bir rol oynayacak olan bölgede 150 fabrikalık kapasitenin olacağı ve 10 bin kişiye istihdam sağlanacağı bekleniyor.

DEMİREZEN: BÖLGEMİZ İÇİN MÜTHİŞ BİR İŞ

Egedesonsöz’e açıklamalarda bulunan Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen “Bölgemiz için müthiş bir iş… Geldiğimden beri söylüyorum. Belediye başkanlığı yol, park yapmak değildir. 1,5 yıl önce tarım OSB yapmıştık. Diğer taraftan bu proje hayata geçirecek. Yaklaşık 10 bin kişinin istihdam edileceği bir çalışma olacak” ifadelerini kullandı.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar