Gelişmeler

"Fahiş Kiraya Karşı Boş Evlere Yüksek Vergi Düzenlemesi"

Fahiş kiraya yüzde 25 zam sınırı bir yıl daha uzatılırken, boş evlere yüksek vergi getirilmesi planlanıyor. Ev sahipleri böylece evlerini kiraya verme eğiliminde olacak.

Fahiş kiraya karşı yüzde 25 zam sınırı bir sene daha uzatılırken, kalıcı çözüm için 'hayalet ev' olarak adlandırılan boş evler mercek altına alındı.

Yeni düzenleme ile birlikte yüksek kira beklentisiyle boş tutulan evlere yüksek vergi geliyor. Boş eve yüksek vergi düzenlemesi son günlerde tartışılan formüllerden biri olurken; 'İspanya modeli' olarak da bilinen düzenleme için düğmeye basıldı.

Bölge bölge tespit edilecek

Show Haber'de yer alan habere göre ilk adımda ise boş tutulan evlerin bölge bölge haritasının çıkarılacağı öğrenildi. Çok sayıda konutun boş kalması, kira krizinin daha da derinleşmesine neden olurken, AK Parti meclis grubu, 'İspanya modeli'ne sıcak bakıyor.

Yüksek vergi vermek yerine ev sahiplerinin evlerini kiraya vermek isteyeceği görüşü hakim olurken; düzenlemenin en kısa sürede tamamlanarak teklif olarak Meclis'e sunulması bekleniyor.

Erdi Akman
Erdi Akman [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar