Gelişmeler

Selçuk'taki Festival Esnafın Yüzünü Güldürecek

Bu yaz da What A Fest’e ev sahipliği yapacak olan İzmir'in Selçuk ilçesinde esnafın yüzü gülecek.

Her yıl çeşitli festivallere ev sahipliği yaparak hem ilçe esnafına hem de kentin tanıtımına büyük katkı sağlayan Selçuk Belediyesi, 19-23 Temmuz tarihleri arasında Pamucak'ta düzenlenecek olan What A Fest'e ev sahipliği yapacak. Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in girişimleri ve Pamucak Sahili’nin elverişli yapısı ile Türkiye’nin en büyük festivallerinden biri olan What A Fest süresince bu yaz da on binlerce katılımcı Selçuk’a akın edecek. Selçuk’un tanıtımının yanı sıra ilçe ekonomisine de büyük katkı sunan, yerel esnafın yüzünü güldüren festival için Selçuk esnafı gün sayıyor.

Başkan Ceritoğlu Sengel’in ilçeyi kendi değerleriyle güçlendirerek, ilçe merkezine daha fazla ziyaretçiyi çekme amacıyla düzenlenmesini sağladığı festival öncesi Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Okan Kamak, ilçe esnafına şimdiden hazırlıklarını tamamlamaları konusunda çağrıda bulundu.

5 günlük gençlik festivalinde Pamucak'ta kamp kuracak olan katılımcıların ilçe merkezinde de vakit geçirmelerinin oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Okan Kamak, "Bu yıl da belediyemizin katkıları ile düzenlenecek olan What A Fest için esnafımız adına oldukça umutluyuz. Geçtiğimiz yıllarda Türkiye'nin birçok yerinden kentimize akın eden misafirlerimiz aynı zamanda ilçe merkezini de gezerek esnafımızdan alışveriş yapma imkanı buldu. Bu yıl da aynı yoğunluğun olacağını düşünüyoruz. Bu bağlamda ilçemizdeki tüm hediyelik eşya, restoran, kafeterya gibi esnaflarımızın festival öncesi hazırlıklarını tamamlamalarını hatırlatmak istiyorum" diyerek, tüm esnaflara bol bereketli bir festival süreci geçirmelerini diledi.

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'e tüm esnaf adına teşekkür eden Kamak, "Belediye Başkanımızın katkılarıyla her yıl düzenli olarak bu tür gençlik festivallerine ilçe olarak ev sahipliği yapıyoruz. On birlerce katılımcıyı buluşturan bu tür organizasyonların belediyelerimizin katkısı olmadan gerçekleşmesi mümkün değil. Kentimizin tanıtımı kadar esnafımızın için de bu durum çok önemli. Taksicisinden minibüsçüsüne, hediyelik eşya satıcısından restoran ve tostçusuna kadar tüm esnafımız bundan yararlanıyor. Geçen yıl ve önceki yıllarda bunu gördük. Bu yıl da aynı yoğunluğu göreceğimizi düşünüyorum" dedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar