Gelişmeler

TÜRİB'de Buğday, Arpa ve Mısır Fiyatları Haftada Ne Kadar Değişti?

TÜRİB ELÜS Piyasası'nda bu hafta en çok işlem gören ürünler Arpa, Buğday ve Mısır oldu. Fiyatlar genel olarak hafif artış gösterdi.

Tarım ürünlerinin işlem gördüğü Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) Piyasasında işlem hacminde öne çıkan Arpa, Buğday ve Mısır ürünleri için fiyat gelişimi aşağıda verilmektir.

Buğday Ekmeklik: En çok işlemin gerçekleştiği "Buğday Ekmeklik Kırmızı Diğer 3.Sınıf" ürünler; 15 Nisan Pazartesi 9,20 TL/kg'den açılmış ve ağırlıklı ortalama fiyatı 9,20 TL/kg, 19 Nisan Cuma günü ağırlıklı ortalama fiyatı 9,23 TL/kg olmuştur. Tüm Ekmeklik Buğday ürünlerinde haftalık işlem ortalaması ise 9,12 TL/kg olarak gerçekleşmiştir.

Buğday Makarnalık: En çok işlemin gerçekleştiği "Buğday Makarnalık 3.Sınıf" ürünler; 15 Nisan Pazartesi 9,50 TL/kg'den açılmış ve ağırlıklı ortalama fiyatı 9,55 TL/kg, 18 Nisan Perşembe günü ağırlıklı ortalama fiyatı 9,46 TL/kg olmuştur. Tüm Makarnalık Buğday ürünlerinde haftalık işlem ortalaması ise 9,50 TL/kg olarak gerçekleşmiştir

Mısır: Pazartesi 7,50 TL/kg'den açılan ve ağırlıklı ortalama fiyatı 7,51 TL/kg olan Mısır'ın Cuma günü ağırlıklı ortalama fiyatı 7,53 TL/kg olmuştur. Haftalık işlem ortalaması ise 7,54 TL/kg'den gerçekleşmiştir

Arpa: Pazartesi 7,75 TL/kg'den açılan ve ağırlıklı ortalama fiyatı 7,77 TL/kg olan Arpa'nın Cuma günü ağırlıklı ortalama fiyatı 7,76 TL/kg olmuştur. Haftalık işlem ortalaması ise 7,80 TL/kg'den gerçekleşmiştir.

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar