Gelişmeler

Balçova'da depremzedelerin yaralarını sarıyor

600 depremzedenin geldiği Balçova’da her depremzedeye kucak açarak yaralarını sarmaya yardımcı oluyor.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili enkaza çeviren depremde yaşam mücadelesi devam ederken başka illere giden depremzedelerde hayatlarını sürdürme mücadelesi veriyor. 600 depremzedenin geldiği Balçova’da da Balçova Belediyesi gelen her depremzedeye kucak açarak yaralarını sarmaya yardımcı oluyor.

Türkiye’nin kalbi depremde enkaza dönen 11 şehirden gelen sevinçli haberlere kilitlenmişken, deprem bölgesinde evleri yıkıldığı için başka şehirlerdeki yakınlarının yanına giden depremzedelerde farklı zorluklarla mücadele ediyor. Bu zorunlu göçün yaşandığı Balçova’da da Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, ilçeye gelen depremzedeler için belediyenin tüm imkanlarını seferber etti. Depremin yaşandığı illerden gelen ve Balçova’daki yakınlarının yanında yaşamaya başlayan 600 depremzede için Balçova Belediyesi’nin gıda ve malzeme desteği devam ediyor. Balçova Belediyesi bunun yanında İnciraltı Öğrenci Yurtları’nda ve otellerde kalan depremzedelerin de acil ihtiyaçları karşılıyor.

"Amacımız yaraların biran önce sarılması"

İlçeye gelen depremzedeleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Balçova belediye Başkanı Fatma Çalkaya “Ülke olarak büyük acılar yaşıyoruz. Ancak bir yandan da devam eden bir hayat ve zor durumda olan vatandaşlarımız var. Depremin ilk haftasında bölgeye 15 TIR malzeme ve 12 barınma amaçlı kapalı konteyner göndermiştik.  Şimdi de ilçemize gelerek yakınlarının yanında ikamet eden veya otellerde kalan tüm depremzede vatandaşlarımıza aynı gün ulaşıyoruz. Başta gıda, sağlık ve giyim ihtiyaçları olmak üzere tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Çocuklarımız burada okula gideceği için okul ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bunun yanında bir psikolog personelimiz depremzede vatandaşlarımızı ziyaret ederek tek tek görüşme yapıyor. Önümüzdeki hafta depremzede çocuklarımız için etkinlikler düzenleyeceğiz. Amacımız yaraların bir an önce sarılması” dedi

 

 

 

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar