Gelişmeler

Başkan Arda, Sağlıkçıların Tıp bayramını kutladı

Başkan Arda: “Sağlıkta şiddet son bulmalı"

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, 14 Mart Tıp Bayramı’nda ilçedeki sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık çalışanları ve belediyenin sağlık personeliyle bir araya geldi. Gaziemir İlçe Sağlık Müdürü Doktor Sunay Yılmaz ile Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ekrem Altundal’ı ziyaret eden Başkan Arda, devlet hastanesi ile Nazmiye Esen Semt Polikliniği’nde görev yapan sağlık çalışanlarının14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. Başkan Arda, daha sonra Sağlık Köyü’nde düzenlenen etkinlikte, belediyenin sağlık personelleriyle bir araya geldi.

"Sağlık çalışanları yasalarla korunmalı"

Yurttaşların sağlık alanındaki gereksinimlerini karşılamak için belediye olarak birçok dalda sağlık hizmeti sunduklarını ifade eden Başkan Halil Arda, sağlık çalışanlarının zorlu çalışma koşullarına dikkat çekti. “Sağlık emekçileri çok onurlu bir görevi, çok zorlu koşullara göğüs gererek yapıyorlar” diyen Başkan Arda, sözlerini şöyle sürdürdü:
 “Yakın zamanda yaşadığımız pandemide olduğu gibi, birçok kentimizde büyük bir yıkıma yol açan depremde de sağlık çalışanlarımız büyük bir fedakârlıkla görevlerini yapıyorlar. Ancak canla başla yurttaşlara hizmet veren sağlık çalışanları, kimi zaman şiddete maruz kalıyor, kimi zaman da hakarete uğruyorlar. Gerekli yasal düzenlemelerle sağlıkta şiddetin önüne geçilmeli ve sağlık emekçilerinin hakları iyileştirilmelidir. Sağlık çalışanlarının ülkeyi terk etmek zorunda kalmadığı, halkın ve yurttaşların yararını koruyan kamucu bir sağlık sistemi kurulmalıdır. Ülkemizi yasa boğan depremde hayatını kaybeden 505 sağlık çalışanına Allah’tan rahmet diliyor, saygıyla anıyorum.”

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar