Gelişmeler

Büyükşehir Belediyesi'nin Seferihisar'daki Arıtma Tesisi Yapımı Sürüyor

İZSU Genel Müdürlüğü, Seferihisar ilçesine bağlı Düzce ve Turgut mahallelerine hizmet verecek atık su arıtma tesisinin Eylül ayında hizmete alınması için çalışmalarına hız verdi.

İZSU Genel Müdürlüğü, Cumhuriyet’in 100. yılında İzmir’e değer katmayı hedefleyen projelerinin saha çalışmalarını kentin birçok noktasında sürdürüyor. İZSU, Seferihisar Düzce ve Turgut mahallelerinin atık su problemini çözmek için projelendirdiği atık su arıtma tesisini geçen Nisan ayında duyurmuştu. Tesis inşaatını büyük oranda tamamlayan ekipler, tesisin hizmete alınması için saha çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor. Proje kapsamında bölgedeki evsel atık suları tesise ulaştıracak kanalizasyon hattının imalatı da tamamlandı.

Yıllık 170 bin metreküp kapasite

6,4 kilometre uzunluğundaki kanalizasyon hattı üzerinden tesise ulaşacak evsel atık sular, yıllık 170 bin metreküp kapasiteli yeni tesiste arıtılacak. 12 milyon 500 bin liralık yatırım bedeliyle hayata geçirilecek tesisin Eylül ayı içerisinde işletmeye alınması planlanıyor. Yatırımın sağlayacağı çevresel faydanın yanında Düzce ve Turgut mahalleleri sakinlerinin yaşam kalitesini de artıracağı öngörülüyor.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar