Gelişmeler

Demokratik Sağlık Sen'den Bayraklı Şehir Hastanesi Açıklaması

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, yapımı tamamlanan Şehir Hastanesi ve kapatılması gündemde olan bazı hastanelerin durumu ile ilgili belirsizliklerin giderilmesi gerek dedi

Bayraklı Şehir Hastanesi ile ilgili değerlendirme yapan Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, çalıştığı hastanenin kapatılacağını düşünerek ikametini şehir hastanesi yakınına taşımayı düşünen sağlık çalışanlarının kafalarındaki soru işaretinin giderilebilmesi için hastane yönetim kadrosunun belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Demokratik Sağlık Sen Genel Başkanı Togan Demircan, yapımı tamamlanan Şehir Hastanesi ve kapatılması gündemde olan bazı hastanelerin durumu ile ilgili belirsizliklerin biran evvel giderilmesi gerektiğini belirtti.

Demircan, "Hastane gerekirse iki ay geç açılsın ama ulaşım sorunu ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın kreş problemi ortadan kaldırılsın.
Bizler sağlık idarecilerimize güveniyoruz lakin şehir hastanesi ile ilgili neredeyse her gün yeni bir duyum alıyoruz. Hal böyle olunca ortaya bilgi kirliliği de çıkıyor. Bir gün kapatılacak, diğer gün kapatılmayacak diye tanımlanan Tepecik E.A.H., Dr. Behçet Uz E.A.H., Alsancak Devlet Hastanesi, Bozyaka E.A.H., Tepecik ek hizmet binaları belki Dr. Suat Seren E.A.H. önce bu kurumların akıbetleri hakkında karar açıklanmalı. Yakın bir zamanda ziyaret ettiğimiz hemşire arkadaşımız görev yaptığı kurumun kapatılacağını ve kendisinin şehir hastanesinde görevlendirileceğini düşündüğü için mevcut ikametini şehir hastanesinin yakınına taşımayı düşündüğünü ifade etti ve cümlelerini 'en azından ulaşım sıkıntım olmaz' diyerek sonlandırdı. Bu şekilde yüzlerce binlerce insan var. Bu gün bir ev taşımanın maddi ve manevi külfetini hepimiz biliyor olmalıyız" dedi.

Sağlık Bakanlığına çağrıda bulunan Demircan, "Öncelikle bu hastanenin yönetim kadrosunu belirlemek durumundasınız, taşıma su ile değirmen dönmez. Sadece yatırımları izlemek de yeterli değil. ÇKYS olarak adlandırılan sisteminde kullanıma açılması gerekiyor. En azından hastane hizmete açılıncaya kadar sağlık müdürlüğü burada istihdam edeceği personelini sistem üzerinden istihdam eder, ihtiyaç olan kurumlarda geçici olarak görevlendirir, hastane açılmadan kısa bir süre önce de geçici görevlerini iptal ederek ilgili personelin asıl görev yeri olan şehir hastanesinde olmasını sağlar" diye konuştu.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar