Gelişmeler

Karşıyaka Belediyesi'nin Macera Parkına Çocuk Akını

Karşıyaka Belediyesi, kentin en keyifli tesislerinden Macera Parkı’nda Karşıyaka Çocuk Belediyesi üyelerini misafir etti.

Karşıyaka Belediyesi’nin konuğu olan Karşıyaka Çocuk Belediyesi üyesi 25 çocuk, Macera Parkı’nda birbirinden farklı ve eğlenceli parkurları aşarak keyifli bir gün geçirdi. Zipline, kader atlayışı kulesi ve tırmanma duvarında spor ve eğlence bir araya geldi. Çocukların sosyal, duygusal, fiziksel anlamda gelişimlerine de katkı sağlayan etkinlikler küçüklere unutamayacakları bir gün yaşattı.

Ayrıca ziyaret kapsamında iklim krizine yönelik farkındalık etkinliğinde, çocukların ve gençlerin karamsarlıktan uzak ve daha güçlü bireyler olarak bilinçli şekilde geleceğe hazırlanmaları hedeflendi. Bunun iklim kriziyle mücadele, uyum ve çözüm mekanizmalarında büyük önem taşıdığı vurgulandı. Karşıyaka Belediyesi Sürdürülebilirlik Uzmanı Gökçe Küçük, çalışmalarının önemine dikkat çekerek “İklim değişikliğiyle mücadelede sıfır atık konusunu çok önemsiyoruz. Atık oluşumunun azaltılması ve atıkların kaynağında ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılması adına çalışmalar yapıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde daha geniş kitlelere ve çok daha fazla çocuğa ulaşmasıyla sürdürülebilirlik bilinci gelişmiş bir nesil yetişmiş olacak” dedi.

Karşıyaka Belediyesi, kentin en keyifli tesislerinden Macera Parkı’nda Karşıyaka Çocuk Belediyesi üyelerini misafir etti.

Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay da “Sporla ve sosyal yaşamla iç içe, çevre bilincine sahip, aydınlık nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz. Bu anlayışla kentimize kazandırdığımız Macera Parkı’mız yaklaşık iki yılda 45 bin ziyaretçiye ulaştı. Çocuk Belediyesi üyelerimizi de burada konuk etmekten mutluluk duyduk. Macera Parkı’nda çocuk ve gençlerimize rahatça, özgürce, en önemlisi de güvenli şekilde heyecan dolu ve keyifli saatler geçirme imkânı sunuyoruz. Yaz tatilinin son haftalarında keyifli vakit geçirmek isteyen tüm çocuklarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

Karşıyaka Macera Park'ta neler var?

Tesiste 65 metrelik zipline, tırmanma duvarı ve üst kat ip parkurunun bulunduğu bölüm; 7 yaş üzeri, 120 cm’den uzun ve 40-120 kg aralığındaki tüm konuklara hizmet veriyor. Bu bölümdeki ip parkurunda geometrik şekil, hamak köprü, ayak izi adımlama, sallanan lastik, komando köprüsü yer alıyor. Alt kat ip parkuru, ağ trambolin ve salto trambolinden oluşan bölüm ise 4 yaş ve üzerine hitap ediyor. Buradaki ip parkurunda da toplam 9 farklı oyun grubu bulunuyor. Minikler, kum torbaları, tüp geçit, sandık köprü ve lastik köprü oyunlarında maceranın ve eğlencenin tadını çıkarıyor. Ayrıca, alan içerisindeki Macera Parkı Kafe de kullanıcılara ve çevre sakinlerine hizmet sunmaya devam ediyor.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar