Gelişmeler

Tunç Soyer: "Millet ittifakı belediyeleri görmezden gelindi."

İzmir B.B. Başkanı Tunç Soyer İktisat Kongresi ile ilgili basın toplantısında, bir TV programında 70 il ve ilçe belediyesinin deprem bölgesinde yardım yaptığını savunması hakkında tepki gösterdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, deprem bölgesinde yürütülen çalışmalarla ilgili sabah bir TV programında yayınlanan 15 dakikalık görüntüde CHP'li 11 Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinin yok sayıldığını dile getirdi.

Soyer İktisat Kongresi basın toplantısı açıklamalarında bir muhabirin, İktisat kongresine iktidar partisi yetkililerinin çağırılıp çağırılmadığını sordu. Soruya yanıt veren Tunç Soyer:

"Elbette oldu. Biz Adalet ve Kalkınma Partisi genel başkanı'nada davetimizi gönderdik. Fakat öyle bişi gördüm. Sabah bir TV kanalında deprem bölgesine yardım yapan belediyelerden söz edildi. Özel bir analiz yapılmiş, programda diyor ki depremde zarara uğrayan, depremde yaraların sarılmasını sağlayan belediyelerinde çok önemli desteği var denildi. 15 dakikalık bir video gösterildi. 70 şehir ve birçok ilçenin desteği ile denildi.

11 CHP'li belediye yoktu 70 şehirin içinde. Biz oradayız. Çok üzücü ve talihsiz bir şey tamamen yok saymak.. Bu niye yok sayılsın, niye gösterilmesin? Depremde bile bu ayrışmayı, bu ötekileştirmeyi devam ettirmeye gayret gösteriyorlarsa bu çok üzücü. Ancak bu böyle olmamalı.

Elbette Konya Belediyesi de Kocaeli, Bursa Belediyeleri de elinden geleni yaptı ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi de yapıyor, Ankara da İstanbul da " ifadelerini kullanarak serzenişte bulundu.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar