Gelişmeler

Bornova'da Kadınlara Destek Dolu 8 Mart Etkinlikleri

Bornova'da 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri başladı.

Bornova’da Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri, Bornova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nde başladı.  Kooperatif üyesi kadınların el emeği ürünlerinin yer aldığı ve 2 gün sürecek olan Hediyelik Eşya Günleri Büyükpark içinde açıldı. Etkinlikler Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen seminer ve sergi ile devam etti. Bornova Belediyesi Hobi ve Beceri Edindirme Kursları kursiyerlerinin seramik ve el sanatları sergisi ile Uzm. Dr. Mürşide Tunçel Başoğlu’nun objektifinden karelerin yer aldığı ‘46XX’ adlı sergi açıldı. Başoğlu’nun konuk olduğu kadın ve enfeksiyon konulu seminerde  ise bireylerin hastalıklara karşı farkındalık kazanması için bilgiler verildi.

Seminer’de kadınlarda en sık görülen enfeksiyonları anlatıran Uzm. Dr. Mürşide Tunçel Başoğlu , İdrar yolları enfeksiyonları, AIDS ve cinsel yollarla bulaşan hastalıklar gibi çeşitli konularda da bilgi verdi.

Bornova’da kadınlara destek

Kadınların sosyal ve ekonomik yaşamın içerisinde daha fazla yer alması gerektiğini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Daha fazla kadının üretimin içinde yer almasını istiyoruz. Bu amaçla da kadın kooperatifimize destek veriyor, Bornovalı kadınlar için kurslar, seminerler ve etkinlikler düzenliyoruz” dedi.

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar