Gelişmeler

Buca'da Madımak Katliamı'nın 31. Yılı Anılıyor: "Unutturmayacağız!"

Buca Belediyesi ve Alevi Kültür Dernekleri Buca Şubesi iş birliğiyle, 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı'nın 31. yıl dönümü Buca Cemevi'nde anılacak.

Türkiye tarihinin en utanç verici sayfalarından olan 2 Temmuz 1993 Sivas Katliamı’nda hayatını kaybeden canlar Buca’da düzenlenecek programla anılacak. Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, Sivas Katliamı’nın tüm toplumun vicdanında derin yaralar açtığını belirterek, “Orada yanan canları da yakanları da unutmadık, unutturmayacağız” dedi. 

Buca Belediyesi, Alevi Kültür Dernekleri Buca Şubesi iş birliğiyle Sivas Katliamını’nın 31. yıl dönümünde anma programı düzenleyecek. Buca Cemevi’nde 2 Temmuz Salı günü saat 20.00’de gerçekleştirilecek etkinlikte, katledilen 35 can deyişler ve türkülerle anılacak.  Programda Kardeşler Muhabbeti Grubu ve Ozan Özdemir konserleri de yer alacak.

“UNUTTURMAYACAĞIZ”

Buca Belediye Başkanı Görkem Duman, Sivas Katliamı’nın tüm toplumun vicdanında derin yaralar açtığını belirterek, “Tam 31 yıldır hepimizin yüreğinde sönmeyen bir ateştir, Sivas… Orada yanan canları da yakanları da unutmadık, unutturmayacağız! Madımak’ı ve kaybettiklerimizi daima hatırlayacağız” dedi.
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar