Gelişmeler

Çiğli Belediyesi'nden İşçi Maaşlarına İyileştirme

Çiğli Belediyesi ile Genel İş 8 Nolu Şube yönetimi arasında ÇİBEL şirketi çalışanlarına yönelik sürdürülen iyileştirme görüşmeleri olumlu sonuçlandı.

Çiğli Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel İş sendikası arasında 2022 yılında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi’nin 2. yılının ikinci altı ayı için belirlenen %17’lik ücret artışı yapılan ek protokol ile %35 olarak revize edildi.

Çiğli Belediyesi ile Genel İş 8 Nolu Şube yönetimi arasında ÇİBEL şirketi çalışanlarına yönelik sürdürülen iyileştirme görüşmeleri olumlu sonuçlandı. Görüşmeler neticesinde 2023 yılının ikinci altı ayında günlük ücretler dahil tüm yan haklara %35 oranında ücret artışı yapılacak. Ek protokol görüşmeleri Çiğli Belediye Başkanı Sayın Utku Gümrükçü, Disk Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Disk/Genel-İş İzmir 8 Nolu Şube Başkanı Deniz Şahin Gümüştekin, yönetim kurulu üyeleri, işyeri sendika temsilcileri ve ÇİBEL şirket yetkililerinin katılımıyla imza altına alındı.

Ocak’ta bir artış daha

ÇİBEL şirketi çalışanları imzalanan TİS kapsamında 2024 yılı Ocak ayından itibaren geçerli olmak üzere (TEFE+TÜFE/2+2) oranında bir ücret artışı daha elde edecek.

Başkan Gümrükçü: “Emeğin ve emekçinin yanındayız”

İmzalanan ek protokol ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Gümrükçü, “Hükümetin kötü ekonomi politikalarından kaynaklanan yüksek enflasyon karşısında ücretli çalışanların geçim ve yaşam şartlarının her geçen gün daha da zorlaştığının farkındayız. Vergilere, kiralara ve günlük temel ihtiyaçlara gelen fahiş zamlar işçi sınıfının ayakta kalma mücadelesini zorlaştırıyor. Bu kötü gidişatın faturası işçilere olduğu gibi belediyelere de kesiliyor. Merkezi yönetim tarafından gelirlerimizde ciddi kesintiler yapılıyor. Buna rağmen hem hizmet üretmeye hem de emekçilerimizin yaşam koşullarını güçlendirmeye çalışıyoruz. Bir süredir gerçekleştirdiğimiz iyileştirme görüşmelerini sonuçlandırdık. Emekçilerimizin günlük ücretler dahil tüm yan haklara yapılacak ücret artışını %17’den %35’e çıkardık. Hayırlı ve bereketli olsun” diye konuştu.

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar