Gelişmeler

Fidan, Azerbaycan'da Karabağ Zaferi'ni kutladı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Karabağ Zaferi'nin 2. yıl dönümünde Azerbaycan'a resmi ziyaret gerçekleştirdi. Fidan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, önemli bir tarihte resmi ziyaret kapsamında Azerbaycan'da.

Bakan Fidan, bugünkü temasları kapsamında  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

Bakan Fidan'ın gündeminde, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki normalleşme süreci, Karabağ Zaferi'nin ardından Güney Kafkasya'da tesis edilmeye çalışılan barış görüşmeleri, müzakere edilen maddeler ve gelinen son durumun ele alınması bulunuyor. 

Azerbaycanlı mevkidaşı Ceyhun Bayramov ile de başbaşa bir görüşme gerçekleştiren Bakan Fidan, daha sonra Bakü'de şehitlikleri ziyaret etti.

Fidan, ilk olarak merhum Aliyev'in mezarının bulunduğu Fahri Hiyaban'ı ziyaret etti. Haydar Aliyev'in anıt mezarına çelenk bırakan Fidan, daha sonra 20 Ocak şehitlerinin yer aldığı Bakü Şehitler Hiyabanı'nda da Ebedi Ateş Anıtı'na çelenk sundu.

Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı ile Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov'un eşlik ettiği Bakan Fidan, Bakü Türk Şehitliği'ne geçerek anıta çelenk bıraktı ve anıt defterini imzaladı.

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar