Gelişmeler

Izmir'de Kalabalıklar, 10 Kasım Anma Töreninde Atatürk'e Duayla Yürüdü

İzmir'de her yıl gerçekleşen 10 Kasım anma töreninde, Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kalabalık, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatını anarak duygusal anlar yaşadı.

İzmir’de her yıl 10 Kasım'da olduğu gibi bu yıl da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatı anılıyor.

Bu kapsamda Cumhuriyet Meydanında bir anma töreni gerçekleşti. Töreninin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu basın mensuplarına 10 Kasım ile ilgili mesajlar verdi.

SOYER: ÇOK UMUT VERİCİ

Törende olan kalabalıklığın umut verici bir olay olduğunu belirten Başkan Soyer, “Cumhuriyet Meydanı'nda ilk defa bu kadar kalabalık görüyorum. Çok çok etkileyici, çok heyecan verici bir şey. İnsanların yıllar geçtikçe Ata'ya bağımlılıklarını ve borçlarını, sadakatlerini anlıyor olmaları son derece önemli bir şey. Ülkemizin siyasal ikliminde Atatürk'ün yol göstericiliğine önderliğine ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Bu nedenle çok umut verici” şeklinde konuştu.

ASLANOĞLU: İZMİRLİLER ATASINA SAHİP ÇIKIYOR

İzmirli vatandaşların her yıl olduğu bu yılda Atalarına sahip çıktığını ifade eden İl Başkanı Aslanoğlu, “Bugün her zaman olduğu gibi İzmirlilerin Atalarına ne kadar ne sahip çıktıklarını bir kez daha görüyorsunuz. Bizler de Cumhuriyet Halk Partililer olarak Ata'mıza sahip çıkmaya, Ata'mızın eserlerine sahip çıkmaya sonsuza kadar devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar