Gelişmeler

Melih Gökçek'in belediyeden aldığı evler belediyeye geri verildi

Eski ABB Melih Gökçek'in, görevden ayrıldıktan sonra belediyeden aldığı dört adet dubleks konut, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi'nin verdiği kararla belediyeye geri verildi.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in belediyeden aldığı evlerin satışı ile ilgili başlayan yargı süreci noktalandı. Evler yeniden belediye bünyesine geçerken, Melih Gökçek için tahliye kararı çıktı.

HalkTV'nin haberine göre, kanunda Belediye Başkanı ve yakınlarının görevden ayrıldıktan sonra üç yıl içerisinde ihaleye giremeyeceği ifade edilmesine rağmen ihaleyi Gökçek’in eşi Nevin Gökçek ile avukatları kazandı.

Gökçek, görevinden ayrıldıktan sonra iki ay içerisinde boşaltması gereken dubleks konutta oturmayı sürdürdü. Konutların satış işlemi de Gökçek’in konutlarda oturduğu esnada yapıldı.

Ankara'da Mansur Yavaş yönetimindeki yeni belediye yönetimi ise kamu malı olan konutların satışının usulsüz olduğu iddiasıyla dava açma yoluna gitti. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi satın alma işleminin usulsüz olduğuna hükmetti ve belediyeye devrine karar verdi.

Karar sonrası 2018'de 7 milyon 900 bin TL’ye satılan dört adet dubleks konut tekrar Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne geçecek.Gökçek, ikamet ettiği evden tahliye edilecek.
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar