Gelişmeler

Sağlık Bakanlığı 8 Bin İşçi Alımı Heyecanı! Sonuçlar Yarın Belli Oluyor!

Heyecan dorukta! Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı için kura çekimi 3-4 Nisan'da.

İŞKUR üzerinden Sağlık Bakanlığı işçi alımı için açılan kadrolara başvuru yapan adaylar sonuçlara odaklandı. Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı doğrudan kura sonuçlarına göre yapılacak. Kurada ismi yer alan aday başvuru şartlarını sağlaması ve belgeleri zamanında teslim etmesi durumunda herhangi bir sınav uygulanmadan görev yerlerine atanacak. 8 bin işçi alımı için toplam kontenjan kadar yedek ve asıl aday belirlenecek. Sağlık Bakanlığı işçi alımında en fazla atama temizlik görevlisi (3.550) ve güvenlik görevlisi (3.250) kadrolarına yapılacak. Sağlık Bakanlığı işçi alımı kurasını canlı takip etmek isteyenler ise nereden yayınlanacağını merak ediyor. Sağlık Bakanlığı kura çekimi tamamlandıktan sonra sonuçları nihai liste şeklinde yayınlanacak. Peki Sağlık Bakanlığı kura çekimi canlı yayını nereden takip edilir? Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı sonuçları belli oldu mu? İşte, sonuçlara ilişkin detaylar…

SAĞLIK BAKANLIĞI YENİ DUYURU YAPTI

Sağlık Bakanlığından yapılan duyuruda " T.C. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerine 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca 8.000 sürekli işçi alımı için 23/02/2024 – 27/02/2024 tarihleri arasında İŞKUR tarafından il ve meslek bazında başvurular alınmış ve Bakanlığımıza bildirilmiştir.

İşe alınacak sürekli işçiler, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin geçici 10 uncu maddesi hükmüne göre öncelikliler de dâhil olmak üzere İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday sınava tabi tutulmaksızın Bakanlığımızca doğrudan noter kurası ile belirlenecektir.

İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi 3-4 Nisan 2024 tarihlerinde Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde noter huzurunda canlı yayınlanarak gerçekleşecektir.

Kura çekilişi Bakanlığımız YouTube kanalı üzerinden (https://www.youtube.com/user/SaglikBakanligi) canlı olarak yayınlanacağından, kuraya katılımcı alınmayacaktır.

Kura sonuçları aynı gün saat 20:00’den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır." ifadeleri kullanıldı. 

3 NİSAN ÇARŞAMBA KURA ÇEKİMİ YAPILACAK İLLER

3 Nisan 2024 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir. (Kura çekilişi saat 10:30’da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kırşehir ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

4 NİSAN PERŞEMBE KURA ÇEKİMİ YAPILACAK İLLER

Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 10:30’da Kocaeli ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

SAĞLIK BAKANLIĞI 8 BİN İŞÇİ ALIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kuraları henüz başlamadığından atamaya hak kazanan adaylar belli olmadı.

Sağlık Bakanlığı işçi alımında 8 bin asıl ve 8 bin yedek aday belirlenecek. Kura çekiminde ilk olarak asıl adayların isimleri çekilecek.

Kura çekimi sona erdikten sonra 3.550 temizlik görevlisi, 3.250 güvenlik görevlisi, 84 arıza giderme elemanı, 127 servis destek elemanı, 144 elektrikçi, 143 tesisatçı, 64 boyacı, 600 klinik destek elemanı, 32 marangoz, 2 otomotiv mekanikçisi, 2 oto elektrikçi, 2 otomotiv kaportacısı ataması için hak kazanan adaylar belli olacak.

2024 SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI KURASI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi yarın (3 Nisan) başlıyor. Kura çekimi işlemleri 3-4 Nisan tarihleri arasında tamamlanacak.

Kura saatine ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak kura çekimi işlemlerinin Çarşamba günü saat 10.00 itibariyle başlanması bekleniyor. Kura çekiminde ilk olarak 8 bin asıl ve 8 bin yedek aday belirlenecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA ÇEKİMİ CANLI YAYIN NASIL İZLENİR?

Sağlık Bakanlığı, işçi ve personel alımı kura işlemleri, Bakanlığın YouTube hesabı üzerinden gerçekleştiriliyor. Sağlık Bakanlığı 8 bin işçi alımı kura çekimi belirlenen tarihlerde Bakanlığın resmi internet sayfasından veya YouTube hesabından takip edilebilecek. Kura çekimi tamamlandıktan sonra adaylar yhgm. saglik. gov.tr adresinden isim listelerini sorgulayabilecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamada “ Kura tarihi ve saati, kura yeri, kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.

KURADA ÖNCELİK OLMAYACAK

Aynı meslek için farklı öğrenim düzeyinden/bölümden (ortaöğretim/ön lisans/lisans) mezun olmak aday lehine kurada bir öncelik teşkil etmeyecektir.

Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen kadrolara noter kurası sonucu asıl aday olarak atanmaya hak kazananların atamaya esas belgeleri kontrol edilecektir.

Atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır.

BELGELER ZAMANINDA TESLİM EDİLECEK

Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Noter kurası sonucu asıl olarak yerleştirme işlemi yapılanlardan, istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar/başvuru yapmayanlar; süresi içerisinde başvuru yapıp da başvuru şartlarını taşımayanlar; ataması yapılıp uygun görülen süre içerisinde göreve başlamayanlar/feragat edenlerin yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar