Gelişmeler

Şehit Selçuk Paker'in annesinden İmamoğlu'na tepki: "Oğlum reklam malzemesi değil"

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş döneminde temeli atılan, Ekrem İmamoğlu döneminde tamamlanan Şehit Selçuk Paker Camii'nin afişleri, şehidin annesi Sevgi Daşdemir'i kızdırdı.

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Rahmetli Kadir Topbaş döneminde, Ümraniye'de inşaa edilecek camiye, Diyarbakır Sur'daki terör operasyonunda 30 Ocak 2016'da şehit olan Bordo Bereli Selçuk Paker'in isminin verilmesi kararlaştırıldı. Caminin kalan kısmı ise bundan 3 yıl önce Ekrem İmamoğlu başkanlığı döneminde tamamlandı. Ekrem İmamoğlu ve ekibi, İstanbul'daki bilboardlara bundan 3 yıl önce tamamlanan caminin afişini astırdı. Söz konusu afişe Şehit annesi Sevgi Daşdemir tepki gösterdi.

"BENİM ÇOCUĞUM REKLAM ARACI MI?"

Oğlunun şehadetinin yıldönümünün yaklaştığı şu günlerde yaşadığı olaydan ötürü üzüntülerini dile getiren Sevgi Daşdemir, "Benim rahatsız olduğum konu şu; 3 sene önce sen bu cami bittiğinde beni arasaydın, deseydin ki şehidimin annesi ben bu camiyi tamamladım, açılış yapmak istiyorum, buyur gel birlikte açalım. Seçimlere 3 ay kala, bilboardlarda, her yerde, Sehit Selçuk Paker Camii'nin açılışını yapmış gibi afişler asıyorsun. Benim çocuğum reklam aracı mı? Benim çocuğumu neden kendine reklam yapıyorsun?" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Rahmetli Kadir Topbaş dönemin inşaasına başlayan caminin kalan küçük bir kısmının Ekrem İmamoğlu döneminde tamamlandığını hatırlatan Sevgi Daşdemir İBB'yi ve Ekrem İmamoğlu'nun özel kalemini arayarak şikayetini dile getirdiğinin altını çizdi.

Yağmur Kılıç
Yağmur Kılıç [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar