Gelişmeler

Torbalı Belediyesinden İşyerlerine Kolon Denetimi

Belediye ekipleri, ilçede zemin katında iş yeri olarak hizmet veren yapılarda “kolon kesme ve benzeri” işlemlerin yapılıp yapılmadığına dair kontroller gerçekleştirdi.

Belediyemizden Kolon Denetimi

Deprem başta olmak üzere doğal afetlere dirençli, sağlıklı bir kent için önlem ve uygulamalarını sürdüren ekipleri, Belediye Başkanı Mithat Tekin’in talimatı ile ilçede zemin katında iş yeri bulunan yapılarda, “kolon kesme ve benzeri” işlemlerin yapılıp yapılmadığına dair kontrol çalışmalarına başladı. Belediyenin Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’nden ilgili teknik personelin katılımıyla Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizin eşliğinde iş yerlerinde taşıyıcı unsurlar kontrol edildi. Torbalı genelindeki bütün iş yerlerinde gerçekleşecek olan denetimler sonucunda, projeye aykırı olan binalar için rapor tutulacak.

DAHA DİRENÇLİ BİR TORBALI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Daha dirençli bir Torbalı için denetimlerin aralıksız süreceğini ifade eden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Maalesef 6 Şubat tarihinde yaşanan depremler sonrası yüreğimiz yandı. Birinci deprem kuşağında yer alan ilçemiz için biz de Torbalı Belediyesi olarak iş yerlerini denetlemeye başladı. İlçede yer alan ve üstünde yapı bulunan tüm iş yerlerini kolon kesme ve benzeri işlemlerin yapılıp yapılmadığını denetleyecek. Daha dirençli bir Torbalı için çalışmalarımız” devam edecek.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar