Gelişmeler

100 TL’lik büyük ödülün kazananı Masterchef Türkiye’de kim oldu?

Ekranların fenomen yarışması olan Masterchef’de 100.000 TL’lik büyük ödül için bir oyun oynandı. Oyunun kazananı ise bu ödülü kazanmanın haklı mutluluğunu yaşadı.

Ekranların fenomen yarışması olan Masterchef’de 100.000 TL’lik büyük ödül için bir oyun oynandı. Oyunun kazananı ise bu ödülü kazanmanın haklı mutluluğunu yaşadı. Her hafta oynanan ödül oyunları yarışmacıları aralarda da kazandırmak için yapılıyor.

Haftanın stresi, eleme potasında olmanın gerginliği gibi durumları bir nebze olsun unutturmak ve haftaya bir enerji ve heyecan katmak için yapılan ödül oyunları oyuncuları oldukça motive ediyor. Bu motivasyon sonrasında oyuncular hem ödül kazanmış oluyor hem de yarışmaya kendini daha adapte etmiş oluyor. Bu haftaki ödül oyununun kazananı belli oldu. Peki ödül oyununu kim kazandı? Şimdi haberimizin devamında Masterchef’te 100.000 TL’lik büyük ödül oyununu kazanan kişi ve merak edilen her şey sizlerle…

100 TL’lik ödül oyunu kazanan kim oldu?

Masterchef Yarışmasında haftalık olarak oynanan ödül oyunları yarışmacıları erken kazanmaları için motive ediyor. Bu haftanın ödül oyunu toplamda 100.000 TL’den oluşuyordu. Ödül oyununu kazanacak yarışmanın deve kuşu yumurtasına en yaratıcı şekilde kullanarak bir yemek ya da tatlı yapması gerekiyordu. Yarışmanın bu şekilde deve kuşu yumurtasından oluşması ise yarışmacıları da oldukça zorladı. Daha sonra deve kuşu yumurtasını en yaratıcı şekilde kullanarak büyük ödülü kazanan yarışmacı Çağatay oldu. Mavi takımın yarışmacısı olarak haftaya başlayan Çağatay haftanın büyük ödülünü de kazanarak kendini iyi bir yere taşıdı. Şefler Çağatay’ın yapmış olduğu deve kuşu yumurtasından ki en yaratıcı yemeği yerken oldukça mutlu görünüyordu.

Haftanın eleme adayları kim oldu?

Masterchef Türkiye’de Haftanın sonuna yaklaşmasına doğru yavaş yavaş eleme adayları da belli olmaya başladı. Oynanan dokunulmazlık oyununun sonucunda kaybeden takımdan belirlenen eleme adayları haftanın sonunda yarışmada kalabilmek için kıyasıya bir mücadele veriyor. Bu haftanın da şimdiye kadar oynanmış olan dokunulmazlık oyunlarından çıkan eleme adayları belli oldu. Şimdilik eleme potasında bulunan isimler Eray, Eda, Tanya, Berker ve Çağatay oldu. Kırmızı takım 2 tane dokunulmazlık kaybederken mavi takım bir dokunulmazlık kaybederek adaylarını belirledi. Belirlenen adaylar yapılacak olan son dokunulmazlık oyunuyla birlikte belirlenecek son eleme adayları ile hafta sonunda bir eleme oyunu oynayacaklar. Eleme oyununda en başarısız olan isim Masterchef Türkiye hayallerine veda edecek. Her eleme oyunu 2 etaptan oluşuyor. İlk etapta şeflerin istediği bir yemek yapılırken ikinci etapta yaratıcılık söz konusu oluyor. İlk etaptan çıkamayan kişi ikinci etapta da yaratıcı bir yemek yapmazsa haftanın kaybeden oluyor
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar