Gelişmeler

Balıkesir Sarımsaklı Plajı ile bu yaz en iyi plaj deneyimini yaşayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Balıkesir Sarımsaklı Plajı ile bu yaz en iyi plaj deneyimini yaşayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Sarımsaklı plajı kuşkusuz Balıkesir’in en iyi plajları arasında yerini korumaktadır. Sırf bu plaj için bile bu şehre gelen tatilciler bulunmaktadır. Peki herkes tarafından sevilen bu Sarımsaklı plajı giriş ücreti ve merak edilenleri nelerdir?

Sarımsaklı plajı hakkında merak edilen birçok soru bulunmaktadır. Bunun sebebi Balıkesir’in en iyi plajlarından birinin Sarımsaklı plajı olmasından kaynaklanmaktadır. Fakat buraya daha önce gelmemiş ve gelmek isteyen tatilciler bu bölge hakkında merak ettiği birçok soru olduğunu belirtiyor. Bu sorular ise genellikle bu bölgeye nasıl ulaşım sağlanır ve giriş ücreti nedir oluyor. Şimdi haberimizde Sarımsaklı plajı hakkında merak edilen her şey sizlerle…

Sarımsaklı Plajı giriş ücreti ne kadardır?

Sarımsaklı plajı serin suyu ve mükemmel kumu ile birçok tatilciye en iyi deneyimlerinden birini yaşatan bir tatil bölgesidir. Burayı bilen tatilciler genellikle başka plaj tercih etmeden her yıl buraya gelmektedir. Hem yerli hem yabancı turistlerin uğrak noktalarının başında yer almaktadır. Üstelik bu plajın en güzel yanlarından bir tanesi giriş için herhangi bir ücretinin bulunmamasıdır. Bu plaja gittiğiniz zaman giriş ücreti vermeyip yalnızca kiralayacağınız şemsiye ve şezlongların parasını ödemeniz gerekmektedir. Bu anlamıyla hem ekonomik hem de mükemmel bir plajın tadına yaz boyunca varabilirsiniz. Üstelik bu bölgede konaklamak için birçok yer bulurken aynı zamanda kamp alanları da bulunmaktadır. Herkesin bütçesine uygun olarak oteller bulunmaktadır. Bu otellerin de kendi alanlarına ait kendi plajları bulunmaktadır.

Sarımsaklı plajına ulaşım nasıl sağlanır?

Balıkesir ayvalık'ın otel ve plaj bölgesinde bulunmakta olan bu plaja ulaşım da oldukça kolaydır. Bu bölge Ayvalık merkezine 8 km uzaklıkta yer almaktadır. Balıkesir merkeze ise yaklaşık olarak 130 km uzaklıktadır. Bu bölgeye ulaşım sağlamak için özel araçlarınızı ya da bölgeye kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Sarımsaklı plajına gitmeniz her detayı için buna değecektir. Bölge ismini, seneler önce burada çıkarılan ve genellikle kilise ve ev yapımında kullanılan sarımsı taşlardan almıştır. 15 yüzyıldan itibaren ise sarımsaklı ve çevresinde yerleşik hayat başlamıştır. Siz de eğer bu bölgeye gitmek istiyorsanız hem bu tarihi alanı görebilir hem de serin sularında tatilinizin tadına varabilirsiniz. Türkiye'nin en uzun plajları arasında yer alan sarımsaklı plajı Ayvalık’ın Küçükköy Belediyesine ait olan bir plajdır. Yazın tadı bu plajda daha da farklı olacaktır.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar