Gelişmeler

Çeşme’de unutulmaz bir tekne turu eşsiz koylarıyla sizi bekliyor! Sizde buraları görmeden geçmeyin

Çeşme turistlerin tekne turlarıyla büyülediği ve eşsiz doğaya sahip olmasından ötürü tatil yerlerinin başında gelen ve vazgeçilmez bir noktasıdır. Birbirinden eşsiz koylar sizlerle…

Çeşme birçok eşsiz ve görülmesi gereken koylar ve adalara sahip olmasıyla tekne turlarının vazgeçilmez yeridir. Çeşme’de bulunan tekne turları ile Çeşme’nin, doğal güzelliklerin ve turkuaz denizin en iyi şekilde gözler önüne seriyor.

Çeşme’de eşsiz tekne turları sizi bekliyor

Çeşme bünyesinde bulundurduğu denizi ve birçok adası ile turistlerin görmeyi istedikleri yerin başında gelmektedir. Çeşme’de yapılan tekne turları sayesinde eşsiz doğası ve turkuaz denizin yanında, gizli kalmış koy ve adalar alanlarına açılarak bu yerlerdeki turkuaz renkteki berrak denizinin her türlü tadına varabilirsiniz. Ege’nin İncisi olarak adlandırılan ve hem yerli hem de yabancı turistlerin vazgeçilmez tatil yeri olan Çeşme, sağladığı tekne turları ile doğa harikası, muazzam koy ve adalarda denizin keyfine varmanızı ve tatili en iyi şekilde çıkarmanızı sağlamaktadır. Çeşme’deki bu tekne turları sayesinde bu doğal güzellikler ve koyların yanında bu yerlerde dinlenme imkanın yanında yüzme ve güneşlenerek ailenizle vakit geçirme şansını da sağlamaktadır. Bu turlar her cebe uygun kaçınılmaz bir fırsattır.

Çeşme turlarının vazgeçilmez noktaları

Çeşmede yapılan tekne turlarındın ilk durağı Eşek Adası’dır. Bu ada sakinliği ile turkuaz renkli denizinde tekne turu yapan ziyaretçilerine muhteşem bir atmosfer sunar. Diğer bir doğal koy olan Yeşil Koy bünyesinde barındırdığı farklı koylar ve plajlarını tekne ile keşfetmek için görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Tekne turu ile eşsiz bir boğaz olan Mercan Boğazı’nda denizine ve bunun beraber su sporları aktivitelerini deneyimleme şansını bulabilirsiniz. Diğer bir yer olan aslında adını kış aylarında denizcilerin teknelerini demirlemek ve korunmak için kullandıkları bir liman olarak kullanılmasından alan Kış Limanı. Sessiz atmosferi, doğal güzellikleri ile denizinde yüzebilirsiniz. Adını koyun muhteşem görünümleri oluşturan doğal kaya oluşumlarından alan Mağaralar Koyu doğal güzelliklerin beşiğidir. Diğer bir ada olan Makri Adası, yani Yatak odası olarakta bilinen bu minik ada bu adını; duvar renginin kırmızı, zeminin beyaz kumlarla örtülü olmasından almaktadır. Tekneyle bu adaya gelerek eşsiz denizde yüzme imkanına sahip olabilirsiniz. Tur teknelerinin vazgeçilmezi olan ve bu teknelerin sıkça uğradığı noktalardan biri olan yer ise Cennet Adası’dır. Bu ada yemyeşil ormanı ile bilinir.
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar