Gelişmeler

Cunda Adası Nerede ve Nasıl Gidilir? Tatilcilerin Merak Ettiği Soruların Cevapları Burada!

Tatil beldeleri arasında vazgeçilmez yerleri arasında olan Cunda Adası, binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Tatil beldeleri arasında vazgeçilmez yerleri arasında olan Cunda Adası, binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan Cunda Adası’nın nerede olduğu ve nasıl gidileceği ile ilgili detaylar işte sizlerle..

Yaz tatili sezonu açılması ile birlikte Ege denizine bağlı her il ve ilçe yerli-yabancı turist akını yaşarken, tatilini Ege denizi ile karşı karşıya kalan Cunda Adasında geçirmek isteyen kişiler için Cunda Adası’nın nerede olduğu ve nasıl gidileceği ile ilgili bilgilerin yer aldığı yazımızda Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Cunda Adası ile ilgili aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Cunda Adasının konumu? 

Balıkesir’in bir ilçesi olan Cunda Adası’na mimari dokunuşu içinde barındırdığı tarihi  sahip olan bu adanın sokaklarının her bir yanını kaplayan Arnavut kaldırımları bulunmaktadır. Yürüyüş yapmayı seven, bisiklet sürmek isteyen, kişiler için ideal bir yer olan ada da birde Aşıklar tepesi bulunmaktadır. Cunda Adasına giderek gündelik yaşamın stresini rahatlıkla atabilirsiniz.

Son zamanlarda en çok popüler olan Cunda Adası tamda bu nedenden dolayı Cunda Adasının nereye bağlı sorusu merak konusu olurken en çok aranılan konular arasında yerini aldı. Merak edilen soruların yanıtlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Cunda Adası Ege Bölgesi’nin kuzeyinde yer almaktadır. Cunda Adası ile Ayvalık arası ise 8 kilometre uzaklıktadır.

Cunda Adasına nasıl gidebilirim?

Cunda Adası, doğal güzellikleri, altın rengindeki kumsalı ve Cunda Adası’na yakın bulunan diğer küçük adacıklarıyla hayran kalacağınız adalar arasında. Bu muhteşem adaya gitmek için tercih edeceğiniz araçlar ise şu şekilde sıralayabiliriz;

Cunda Adası’nda tatilini yapmak isteyen kişiler için oldukça popüler olan Cunda Adasına gitmek oldukça kolay diyebiliriz. Cunda Adası Ayvalık ilçesine bağlı bir yerleşim yeri olması nedeniyle. Otobüs seferleri düzenlenmektedir. Balıkesir merkeze geldikten sonra Cunda Adasına otobüs ya da minibüsleri kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Cunda Adasına İstanbul’dan gidecek kişiler ise direkt olarak deniz yolundan feribotu tercih ederek hızlı ve kolay bir seyahat imkanını bulabilirsiniz. Feribot seyahati sonrasında Ayvalık ve Cunda Adası’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Cunda Adasına kendi şahsi aracılığıyla seyahat etmek isteyen  kişiler ise bulundukları konumdan Ayvalık’a gittikten sonra Ayvalık’tan 8 kilometre daha giderek boğaz köprüsü  aracılığıyla Cunda Adasına ulaşabilir. 

Bu durumda da Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı olan Cunda Adasına. Ayvalık yolu aracılığıyla hem şahsi araçla hem de feribotla gitmek mümkün diyebiliriz. 
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar