Gelişmeler

Dikili’nin en güzel plajlarını biliyor muydunuz? İşte o plajlar…

Ege’nin en güzel plajlarının yer aldığı ve oldukça popüler tatil beldesi olan Dikili’de doğayla iç içe ve mavi bayraklı birçok plaj bulabilirsiniz.

Yaz mevsimi bitmeden tatil keyfini doyasıya yaşamak istiyorum diyorsanız. Ege’nin en güzel plajlarının yer aldığı ve oldukça popüler tatil beldesi olan Dikili’de doğayla iç içe ve mavi bayraklı birçok plaj bulabilirsiniz.

İzmir’in ilçesinde yer alan Dikili, en gözde tatil beldelerinden biri olarak yerli ve yabancı turistlerin her türlü tercihine hitap etmektedir. Birbirinden farklı koyları ve kumsalları şifalı suları bulabileceğiniz Dikili ilçesinde denize girebileceğiniz en güzel plajlar işte sizlerle...

Dikili’de yüzmek için en iyi yer nerede?

Kalem Adası’nın denizi ve ufak kumsal alanı da oldukça güzel ve denizi ise masmavidir. Doğayla iç içe olacağınız tekne turları ile ziyaret edebileceğiniz  Akvaryum Koyu, Akvaryum Adasına sahip bir koy olarak bilinmektedir. Doğal güzellikleri ön plana çıkan Akvaryum Koyu tekne turları ile ziyaret edilebilir.

Garip Adası, ülke genelinde büyük bir üne sahip olan Garip Adası’na tekne turları ile erişebilirsiniz. Eşsiz bir doğa güzellikleri olan Garip Adası’nın denizi berrak ve cam gibidir.
Pissa Plajı, en çok tercih edilen plaj arasında yerini en başta alıyor. Yaz aylarında kalabalık olması nedeniyle, sezon başı ve sezon sonu gitmek daha yerinde bir karar olacaktır 
Hanımın Koyu’nda denizden çıkan ve oldukça şifalı olduğu bilinen kil ve çamur banyosu yapabileceğiniz koya, karadan ulaşım seçeneği yasaklanmış olması nedeniyle, tekne turlarına katılarak gidilebilirsiniz

Hayıtlı Koyu’nun tercih edecek kişiler için termal tatil köyleri ve otel işletmeleri hizmeti sağlanmaktadır. Hayıtlı Koyu’nun sol tarafında ise kil banyosu da yapabileceğiniz, şifalı ve termal olduğu bilinen su kaynakları mevcuttur. 

Bademli Deniz Ilıcası, şifalı termal su kaynağı bulunduğu kıyı tarafında yer alan doğal havuzlarda sayesinde, Romatizma ve cilt hastalığı vb. Gibi birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.  Bademli Deniz Ilıcası’na gitmek için tekne turlarına tercih etmeniz doğru bir karar olacaktır

Dikili’de denize girebilecek en güzel plaj ve koylar nerede?

Küçük Zindancık Koyu’nun yaz aylarında ferahlatıcı tatil yapmak isteyen kişilerin ilk tercihi olabilir.  Fakat koyda kumsal alanı bulunmamaktadır. Ayrıca, şemsiye ve şezlong imkanları bulunmaktadır.

Killik Koyu Halk Plaj alanında beach tesisi hizmet vermektedir. Plajı beyaz kum yapısına sahip olaması nedeniyle, Çocuklu aileler de tercih edebilir.
Çandarlı Plajı’nda tatil sezonunda yer bulmak oldukça zor olan plajda şezlong ve şemsiye gibi imkanların yer almamaktadır. Kendinize ait kamp sandalyesi, şezlong gibi ekipmanlar güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Denizköy Plajı’na girilen kısımlarda ufak taşlara olsa da geriye kalan kısımlar kumla kaplı olan bu plajı, çocuklu ailelere de tercih edebilir. 
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar