Gelişmeler

Gümüldür'de Tatilin Keyfini Çıkarmanız İçin Yapabileceğiniz Aktiviteler Nelerdir?

İzmir’in yeni gözdesi olan Gümüldür son zamanlarda oldukça talep görmeye başlamasıyla birlikte, Gümüldür’de yapılacak aktiviteler merak konusu olmaya başladı.

İzmir’in yeni gözdesi olan Gümüldür son zamanlarda oldukça talep görmeye başlamasıyla birlikte, Gümüldür’de yapılacak aktiviteler merak konusu olmaya başladı. İşte sizlerle Gümüldür’e gittikten sonra yapılacak aktiviteler ile ilgili bilgiler...

İzmir’in doğayla iç içe tatil beldelerin en yeni gözdesi Gümüldür’de birbirinden güzel mavi bayraklı plajları, antik kentleri, bakir koyları bulabilirsiniz. Üstelik Doğa Sporu sevenler için birbirinden farklı maceralı parkurlar yer almaktadır.

Gümüldür’de yapılacak en güzel aktiviteler

İzmir’in doğayla iç içe tatil beldelerin en yeni gözdesi Gümüldür son zamanlarda bir hayli talep görüyor. Ege’ye gidecekseniz eğer yaz tatili için en doğru seçim Gümüldür diyebiliriz. İzmir’in en yeni gözde beldesinde mavi bayraklı plajları, antik kentleri, bakir koyları bulabileceğiniz gibi Doğa Sporu sevenler için birbirinden farklı maceralı parkurlarda bulabilirsiniz. Gümüldür’e gittiyseniz eğer, ormanda kamp yapabilir, antik kentleri keşfedebilir, doğa sporu yapabilir ya da ıssız bakir koylarda huzuru ve mutluluğu bulabilirsiniz.

Gümüldür’de yapılacak birbirinden güzel 4 aktivite

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı doğayla iç içe olan farklı kültürlere ev sahipliği ederek günümüze kadar tarihin güzelliklerini içerisinde barındıran Gümüldür, mutlaka uğramanızı gereken tatil beldelerinden birisi. “Peki Gümüldür’e gittikten sonra ne yapabiliriz” diyorsanız eğer, Gümüldür’de yapılacak muhteşem aktivitelerin listesini şu şekilde sıralayabiliriz;

Orman Kampı yapmayı düşünen kişiler, Gümüldür’ü hiç tereddüt etmeden tercih edebilir. Çünkü “Orman Kampı” Gümüldür’ün en doğru adresi. Doğa aşığı ve birde üstüne deniz sevdalısı iseniz eğer geniş kumsalı bulanan tertemiz denizi ile huzurlu bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz.

Gümüldür’e gittiğinizde muhakkak Antik Kentleri Keşfedin deriz. Farklı kültürlere ev sahipliği ederek günümüze kadar tarihin güzelliklerini içerisinde barındıran Gümüldür’de oldukça beğeni toplayan ve dikkat çeken antik kentlerden birisi Klaros Antik Kenti bu nedenden dolayı da Gümüldür’e gittiğiniz uğramanızı tavsiye ederiz. Deniz kıyısı olmayan tek iyon kenti olan Kolophon ise, görülmesi gereken bir diğer antik kent.

“Gümüldür’de en iyi yapılacak aktive ne?” dersiniz Doğa Sporu diyebiliriz. Çünkü Gümüldür bu aktive için biçilmiş kaftan. Doğa sporu için oldukça elverişli olan belde de çeşitli tur firmalarının hazırlamış olduğu macera parkurları çok fazla talep görmekte.

Yaz tatilinin en güzeli yanı bakir koylarda yüzmek. Gümüldür’de birbirinden farklı bakir koy bulabilirsiniz. Koyda kokularıyla sizleri cezbeden adaçaylarıyla dolu koylarda kamp sandalyeleriniz ile birlikte ıssız bir kumsala giderek, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar