Gelişmeler

İzmir'den Çeşme'ye Nasıl Ulaşılır? Otobüs ve Şahsi Araçla En Kolay Yol Güzergahları Neler?

Yaz sezonu açılması ile birlikte İzmir’in en gözde tatil beldesi olan Çeşme turist akını yaşarken, Çeşme’ye daha önce gitmeyen kişiler tarafından Çeşme’ye nasıl gidilebileceğini araştırıyorlar.

Yaz sezonu açılması ile birlikte İzmir’in en gözde tatil beldesi olan Çeşme turist akını yaşarken, Çeşme’ye daha önce gitmeyen kişiler tarafından Çeşme’ye nasıl gidilebileceğini araştırılan konular arasında yer aldı. Çeşme’ye ulaşımı kolaylaştıracak yol güzergahı işte sizlerle...

İzmir’den Çeşme’ye seyahat etmek isteyen kişilere kendi şahsi aracılığıyla gidecekleri en kolay yol güzergahı, İzmir’den Çeşme’ye belediye otobüsü ile seyahat etmek isteyen kişiler için ise hangi belediye otobüslerini tercih etmesi gerektiği ile ilgili bilgilerin olduğu yazımız sayesinde, Çeşme’ye kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz

İzmir’den Çeşme’ye hangi belediye otobüsle gidebilir?

Yaz sezonu açılması ile birlikte Çeşme’ye seyahat etmek isteyen kişiler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma hizmeti kullanarak, ESHOT belediye otobüsü seferleri aracılığıyla ulaşım sağlayabilir. İzmir’den Çeşme’ye giden otobüslerin listesi şu şekilde;

İzmir’in şehir merkezinden Çeşme’ye iki ayrı otobüs kullanarak ulaşım seçeneği sunulmaktadır. 984 numaralı otobüs olan Fahrettin Altay-Urla otobüsünü ile ilk önce Urla’ya gidildikten sonra, Urla’dan 760 numaralı Urla-Çeşme otobüsüyle Çeşme’ye seyahat edebilirsiniz.

İzmir’den Çeşme’ye gitmek için belediye otobüslerini tercih edecek kişilerin şunu bilmesi çok önemli, Altay-Urla’ya Urla’dan Çeşme’ye giden iki belediye otobüs binişlerinde “İzmirim Kart” talep etmektedir.

İki belediye otobüs binişlerinde “Gittiğin Kadar Öde” sistemi geçerli olduğu için, bu sistem sayesinde kısa mesafede yolculuk edenler farklı, uzun mesafe edenler ona göre daha farklı ücret talep edilecektir. 

Bu durumda da otobüse ilk binişte,  en uzun yolculuk ne kadarsa ücret kartından o kadar tutar çekilmektedir, inilecek durağa geldikten sonra kart okuması tekrar yapılarak gidilen yer bakiye tutarı alındıktan sonra geri kalan bakiye iade edilmektedir. 

984 numaralı Fahrettin Altay-Urla güzergahında hizmet sağlayan otobüs haftanın 7 günü her “Altay-Urla’ya Urla-Altay’a saat 06.00-00.30 saatleri arasında 20-30 dakikada sıklığında sefer düzenlemektedir.

Çeşme’ye seyahat etmek isteyen kişiler için en iyi yol güzergahı hangisi?

İzmir’den Çeşme’ye kendi şahsi aracılığıyla gidecekler için en kolay yol güzergah ise şu şekilde;
İzmir çevresinde gezilecek yerler arasında en popüler olan Çeşme, yaklaşık olarak 45 bin nüfusu sahip olurken, yaz sezonun açılması ile birlikte yerli ve yabancı olmak üzere gelen ziyaretçilerin etkisiyle nüfus 5 katı artış yaşıyor.

Türkiye’de il ve ilçe merkezi arasında ilk otoyol ağı bulanan Çeşme, İzmir’e 85 km mesafe uzaklıkta. İl ve İlçe arasında bulunan bu otoyol sayesinde İzmir şehir merkezinden çeşmeye 1 saat gibi bir yolculukla ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar