Gelişmeler

İzmir’e gidip kumru yemeden dönmek olmaz. Kumru yemeniz için önerilen mekanlar…

İzmir belli başlı yemekleri ile iyice ün salmış illerimiz arasında yer almaktadır. Bu sefer sizlerle İzmir’in en iyi kumru mekanlarını paylaşacağız.

İzmir belli başlı yemekleri ile iyice ün salmış illerimiz arasında yer almaktadır. Bu sefer sizlerle İzmir’in en iyi kumru mekanlarını paylaşacağız. İzmir’e gittiğiniz zaman bu lezzetleri denemeden dönmeyin!  İşte en iyi kumru mekanları…. 
Lezzetlerine doyamacağınız, yedikçe yemek isteyeceğiniz inanılmaz harika İzmir kumrusu mekan önerileri ile karşınızdayız. Kendine has lezzetleri sayesinde turistleri kendine çeken İzmir’de popüler mutfak kültürü bulunmaktadır. Şimdi sizlerle kumruları ile ünlenmiş olan mekan önerilerinde bulunacağız. İşte merak edilen kumru mekanları…

Lezzet harikası İzmir kumrusu

Kumru denilince ilk akla gelen şehirlerden biri İzmir’dir. Kumrusu ile Ege kıyısının cennet köşesi haline gelmiştir. Popüler mutfağı ve kendine has lezzetleri sayesinde turistlerin ve yerel halkın oldukça dikkatini de çekmektedir. İzmir’de kumru yemek isteyen vatandaşlar için en lezzetli mekanları sizler için araştırdık. Türk Patent Enstitüsü tarafından coğrafi tescili olan kumru artık İzmir ilinin bir simgesi haline gelmiştir. Simge haline gelen bu efsane lezzet, simit hamuru gibi yoğurulmuş hamurdan yapılan ekmek içine sucuk, salam ve kaşar peyniri (tulum peyniri olursa daha lezzetli olur), domates gibi temel malzemelerin bir araya gelerek içerisine sosları sıkıldıktan sonra yenilen bir sokak lezzetidir. Anlatımı ile iştah açan İzmir kumrusunu yiyebileceğiniz harika mekanlar olduğunu biliyor muydunuz? Damak zevkinize hitap edecek en lezzetli kumru yapan mekanlara bir göz atalım.  

En iyi kumru yapan 4 mekan

1.    Kumrucu Şevki: İzmir ili ile kumru yemeğinin aynı kelime içinde geçmeye başlaması ile beraber hızlı paket servisi ve birden fazla bulunan mekanı ile gönüller içinde taht kuran “Kumrucu Şevki” sizleri karşılıyor. Eşsiz lezzeti ile İzmir’e gittiğiniz zaman vazgeçilmez mekanınız olacak.

2.    Tarihi Alsancak Gevrek Fırını: Yerel halk tarafından kumrunun orijinalinin bu mekanda yenileceğini düşündüğü yerdir. Bu mekan birçok kişi tarafından onay almış ve en çok tercih edilen mekanlar arasında yer almaktadır. Orijinalinde olduğu gibi İzmir tulum peyniri ile gerçek bir kumru yemeniz mümkündür. 

3.    Kumrucu Apo: klasik kumruyu deneyimlemek ve Farklı yorumlamak istiyorsanız bu mekana göz atmalısınız. Bir ısırık aldığınız andan itibaren vazgeçilmez lezzetiniz haline gelecek bir mekandır. Yaz tatilinde en iyi kumruyu burada bulabilirsiniz. 

4.    Altınmaşa: Kumru hazırlanırken, kömür kokusu eşliğinde inanılmaz bir lezzet şöleni yaşayacağınız mekanlardandır. Popüler bir mekan olmasından ötürü yer bulmak oldukça zordur. İzmir’e geldiğiniz zaman mutlaka kumru lezzetini yaşamanız gereken bir mekandır. 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar