Gelişmeler

İzmir Emniyet Müdürü Celal Sel kimdir?

Yeni İzmir Emniyet Müdürü Celal Sel’in kim olduğu merak edilmeye başlandı. Daha çok İzmir Emniyet Müdürü olmadan önceki kariyeri merak ediliyor.

Yeni İzmir Emniyet Müdürü Celal Sel’in kim olduğu merak edilmeye başlandı. Daha çok İzmir Emniyet Müdürü olmadan önceki kariyeri merak ediliyor. Aynı zamanda okuduğu okulu ve yapmış olduğu şeyleri de İzmir halkı merak etmeye başladı. Peki Celal Sel kimdir?

Cumhurbaşkanlığı imzası ile 52 il için emniyet müdürlüğü görevinde değişime gidildi. Büyükşehirlere atanan emniyet müdürleri ise merak edilmeye başlandı. Özellikle dikkat çeken İzmir Emniyet Müdürü Celal Sel’in kim olduğu konusundaydı. Biz de sizler için yeni Emniyet Müdürü Celal Sel’in hayatını ve daha önceki görevlerini detaylı bir şekilde araştırdık. Haberimizin devamında Celal Sel’in kim olduğu hakkında merak edilen her şey sizlerle…

Celal Sel kimdir?

Celal Sel aslen Kütahyalıdır. Kütahya'nın Simav ilçesinde kayıtlı olan İzmir Emniyet Müdürü Celal sel 1968 yılında dünyaya gelmiştir. 1990 yılında polis akademisinden mezun olarak İzmir ilinde ilk görevini komiser yardımcısı olarak yapmıştır. Daha sonra Kahramanmaraş ilinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele dairesi başkanlığında görevine devam etmiştir. Bunun ardından İstanbul’da görev yaptıktan sonra özel güvenlik denetleme başkanlığında polis başmüfettişi olarak görev yapmıştır. Bu görevlerinin ardından Şırnak il Emniyet Müdürlüğü ve Çanakkale il Emniyet Müdürlüğü görevini de üstlenmiştir. 2019 yılında Elazığ il emniyet Müdürlüğü’ne atanarak görevini başarıyla sürdürmüştür. Daha sonra 2 Ağustos 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı’nın 52 il için Emniyet Müdürlüğü değişikliğine gitmesiyle birlikte İzmir il Emniyet Müdürü olarak atanmıştır. Hayatı boyunca bir çok önemli görevde yer almıştır.

52 il için emniyet müdürleri değişildi İzmir için Celal Sel oldu

2 Ağustos 2023 tarihinde resmi gazetede de yayınlanarak duyurulan kararnamede İzmir il Emniyet Müdürlüğüne Celal Sel atanarak görevine başladı. Toplamda 52 il için emniyet müdürleri değişti. Bu değişen emniyet müdürlerinin hayatı ve daha önceki yaptıkları görevler merak edilmeye başlandı. Fakat büyük bir şehir olması nedeniyle en çok merak edilen yeni Emniyet Müdürü Celal sel oldu. Evli ve 2 çocuk babası olan Celal Sel’in 55 yaşında olduğu ve hayatı boyunca Emniyet Müdürlüğü de dahil olmak üzere birçok görev yaptığı biliniyor.  Daha önce de Emniyet Müdürlüğü tecrübesi olması nedeni ile İzmir için de hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Yeni emniyet müdürünün görevinde her zaman adil ve başarılı olacağını düşünüyoruz.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar