Gelişmeler

İzmir içinde bulunan en iyi 3 restoran mekanlarını sizler için ayarladık. Bu mekanlara aşık olacaksınız.

İzmir içinde gidebileceğiniz en iyi restoranları sizler için araştırdık. Yaz aylarının vazgeçilmez tatil beldesinden biri olan İzmir içinde gideceğiniz harika restoranlar bulunmaktadır.

İzmir içinde gidebileceğiniz en iyi restoranları sizler için araştırdık. Yaz aylarının vazgeçilmez tatil beldesinden biri olan İzmir içinde gideceğiniz harika restoranlar bulunmaktadır. Hem fiyat açısından hem de konfor açısından en çok tercih edilen restoran ve oteller sizlerle. İşte tüm detaylar… 

Ege Bölgesi denilince ilk akla gelen illerden biri olan İzmir yazın tüm sıcaklığında en çok tercih edilen tatil beldelerinden biri olmaktadır. Baharda açmaya başlayan Ege otları ile İzmir zengin mutfağı ile de dikkatleri çekmektedir. İşte haberimizde bu eşsiz lezzetleri tada bileceğiniz en iyi restoran mekanları sizlerle… 

İzmir’de tercih edeceğiniz en iyi restoranlar 

İzmir tarihi eserleri ve lezzet durakları ile birçok turisti kendine çeken iller arasında en çok tercih edilen yerlerdendir. İzmir denilince akla gelen kumru, boyoz, gevrek, bomba, Kordon, Alsancak yenilecek, gezilecek ve görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Tarihi ve inanılmaz mutfak lezzeti ile de turistlerin ilgi odağında olmaktadır. Tarihi yapısı ile de Türkiye de gezilmesi gereken yerlerdendir. Peki siz İzmir içinde gezerken en iyi yemek yiyeceğiniz restoranların nerede olduğunu biliyor muydunuz? Biz sizler için bu soruya cevap bulduk.

İzmir yemekleri için en iyi 3 restoran 

İzmir’e gittiniz ve canınız yemek yemek mi istiyor? İşte bu haberimizde sizinle İzmir’de yemek yiyebileceğiniz en iyi 5 restoranı sizler için araştırdık ve bulduk. İzmir’e gittiğiniz zaman mutlaka uğramanız gereken mekanlar arasında yer almaktadır. 
1.    63 yıllık tatlar/ Adil Müftüoğlu: Eğer İzmir içinde gerçek bir esnaf lokantası arıyorsanız doğru yerdesiniz. 1955 yılından bu yana hizmet veren bu lokanta üç kuşak tarafından yönetilmektedir. İzmir’de bu esnaf lokantası sizi evinizde gibi hissettirecek. 
2.    Meze cenneti/ yengeç restoran: Urla iskelesinde bulunan denize nazır olan bu yer, 1860 yılından itibaren ayakta durmakta olan taş bina, deniz ürünleri ile sevenlerini ağırlamaktadır. 13 çeşit spesiyali ile, 28’i İzmir’e has olan bu mezeler ve 28 çeşit balık ile inanılmaz bir menüye ev sahipliği yapmaktadır. 
3.    İlk Buluşmaların adresi/ Deniz Restoran: 1981 yılından bu yana hizmet vermektedir. Balık çeşitleri ve inanılmaz manzarası sayesinde konuklarına eşsiz tatlar sunmaktadır. Ege’nin en uğrak yeri olmaktadır. Vatandaşların severek yediği deniz ürünleri günlük olarak Çeşme’den, Ayvalık’tan ve Didim’den gelmektedir. 
İzmir içinde en çok tercih edilen üç mekanı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. 
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar