Gelişmeler

İzmir’in 9 ilçesinde elektrik kesintisi kapıda! GDZ elektrik açıkladı elektrik kesintileri olacak

Gediz elektrik şirketi tarafından yürütülen çalışmalar sebebiyle İzmir’in yaklaşık 9 ilçesinde elektrik kesintileri yaşanacak. Bu kesintiler saatler sürebilir. İşte detaylar…

İzmirli vatandaşlar yapılan elektrik kesintisi duyurusu sonucu kendi bölgelerinin durumunu merak etmektedir. Geliştirme çalışmaları sebebi ile yaşanacak olan elektrik kesintileri birçok ilçeyi belli saatler çerçevesinde etkileyecek.

İzmir genelinde elektrik kesintisi

İzmir'in çeşitli ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanacağı ve bu kesintilerin uzun saatlere sürebileceği duyuruldu. Bu duyurunun ardından İzmirli vatandaşlar hangi bölgelerde elektriklerin ne kadar süre ile kesileceğini araştırmaktadır. Bu elektrik kesintisinin 3 Ağustos Perşembe günü yani bugünden bazı ilçelerde elektrik kesintileri yaşanması beklenmektedir. Yapılan olan duyuruda GDZ Elektrik bugün yapılacak olan kesintiyi Aliağa, Bayraklı, Bergama, Çeşme, Dikili, Foça, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karşıyaka, Kiraz, Konak, Menderes, Selçuk ve Tire ilçelerinde olacağını bildirdi. Bu elektrik kesintilerin hangi bölgede ne kadar süre ile olacağını ve GEDİZ elektrik kesintisi hakkında araştırmalar yapmaktadır. Gediz Elektrik Dağıtım şirketi tarafından yapılan duyuruda 3 ve 4 Ağustos günü İzmir'in belirli ilçelerinde elektrik kesintileri yaşanacağı uyarısı yapıldı. İzmir'de başta Buca olmak üzere elektrik kesintisi, Karabağlar elektrik kesintisi, Bornova elektrik kesintisi ve Karşıyaka elektrik kesintisi daha birçok ilçelerde 1 ila 6 saat sürecek elektrik kesintileri hakkında açıklamalar yapılmasından sonra vatandaşlar araştırma yapmaktadır. Mağdur olmak istemeyen vatandaşlar, hangi bölgelerde ne zaman ve ne kadar elektrik kesintisi olacak sorularını araştırmaktadır. 

Kesintiler gün içinde son bulacaktır

Bir süredir devam eden elektrik şebekesi iyileştirme çalışmaları yüzünden oluşacak elektrik kesintilerine yönelik bölgesel olarak her gün bir kesinti listesi paylaşan Gediz Elektrik, yaşanacak olan bu elektrik kesintilerinden etkilenecek olan ilçeleri ve sürelerini kendi resmi web sitesinden İzmirlilere duyurmaktadır. Bu paylaşılan listelere göre 1- 4 Ağustos 2022 günleri İzmir ilinin toplam 9 ilçesinde yer yer elektrik kesintisi yaşanması beklenmektedir. Bu belirtilen kesintilerin süreleri değişmekle birlikte kesintilerinden etkilenecek olan ilçeler ise, Gediz Elektrik tarafından resmi sitesinde şu şekilde belirtilmiştir; Aliağa, Bayraklı, Bergama, Buca, Çiğli, Bornova, Karaburun, Karşıyaka ve Kiraz ilçeleridir. Bu yaşanan elektrik kesintilerinde elektriklerin ne zaman geri geleceğini ve ne kadar süreceğini bildirmektedir. Gediz Elektrik, şebeke iyileştirme çalışmalarını aynı zamanda gün içinde yapmakta ve bu çalışmalar kapsamında ortaya çıkan elektrik kesintilerine saat 08.30 itibariyle başlayıp, en geç saat 18.00 itibariyle son vermektedir.
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar