Gelişmeler

"Kuşadası Körfezinde Meydana Gelen Deprem ve Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın Açıklamaları Ne Söylüyor?

Kuşadası sallandı! Geçtiğimiz günlerde Kuşadası Körfezinde gerçekleşen deprem sonrası Prof. Dr. Ahmet Ercan, yaşanan deprem ile ilgili açıklama yaptı.

Kuşadası sallandı! Geçtiğimiz günlerde Kuşadası Körfezinde gerçekleşen deprem sonrası Prof. Dr. Ahmet Ercan, yaşanan deprem ile ilgili açıklama yaptı. Ercan, tarafından yapılan o açıklamalar haberimizin devamında sizlerle birlikte...

Ege Denizi’nde saat 07.42’de  11.14 kilometre derinliğinde 3.9 büyüklüğünde korkutan bir deprem meydana geldiği AFAD tarafından açıklandıktan sonra, Prof. Dr. Ahmet Ercan, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak deprem sonrası için açıklama yaptı.

Kuşadası Körfezinde deprem meydana geldi!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı aracılığıyla paylaşılan verilerinden baz alınarak edilen bilgilerin göre, saat 07.25’te; 11.14 km derinlikte Kuşadası Körfezi’ne 17.52 km uzaklıkta olan deprem haberi verildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı aracılığıyla paylaşılan veriler sonrasında, bir çok yer bilimcisi tarafından konu hakkında paylaşımlar gelirken, durumun akıbeti ile ilgili detaylar aktardı. Saat 07.25’te; 11.14 km derinlikte Kuşadası Körfezi’nde gerçekleşen deprem sonrası Prof. Dr. Ahmet Ercan’da sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunarak deprem sonrası ile ilgili açıklama yaparak kamuoyuna duyurdu.

Ercan, İzmir depremini değerlendirdi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) AFAD, 07.25’te 11.14 kilometre derinliğinde 3.9 büyüklüğünde bir deprem olduğunu açıklayarak resmi internet sitesi üzerinden ve resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Ege Denizi’nde saat 07.42’de  11.14 kilometre derinliğinde 3.9 büyüklüğünde korkutan depremin ardından herhangi bir olumsuz durum yaşanmadığı bildirildi.

Ege Denizi’nde saat 07.42’de gerçekleşen deprem sonrasında, İzmir’deki depreme ile değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Ahmet Ercan sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadeleri kullandı; 
Kuşadası Körfezi’nde yaşanan depremin M3.9’luk depremcik olduğunu 2020’de yaşanan Sisam depreminin artçısı olduğu ifade ederek, yaşanan deprem sonrasında gerginliğinin boşaldığı bu neden dolayı da sakıncalı bir durumun olmadığını belirtti.

Birçok ilde artçı depremler devam ederken, Afet bölgesi olarak bilinen Sivas’ta da artçı sarsıntılar büyük korkuya neden olurken, artçı depremler diğer bölgelerinde panik etkisi yarattı. En son alınan AFAD verilerine göre, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde üst üste üç deprem meydana geldiği kaydedilirken, Malatya’da yaşanan çevre bölgelerde hissedilen en son deprem saat 16.39’da meydana 4,8 şiddetinde gerçekleştiği kayıt edildi.

Son günlerde en çok sallanan diğer il ise Adana olurken, AFAD tarafından alınan en son bilgilere göre son sarsıntı, Adana’nın Saimbeyli ilçesinde saat 12.42’de  3.7 büyüklüğünde gerçekleştiği bilgisi yer alırken, Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre, depremin büyüklüğünü 3.6 olarak kaydedildi.
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar