Gelişmeler

MasterChef All Star'da Kaşık Atma Ne Anlama Geliyor? Hangi Yarışmacılar Şeflere Kaşık Attırdı?

Son zamanlarda MasterChef yarışması ile özleşen kaşık atma kavramı ne anlam ifade ettiği merak konusu olmaya devam ederken, atananlar listesinde en başta yerini aldı.

Son zamanlarda MasterChef yarışması ile özleşen kaşık atma kavramı ne anlam ifade ettiği merak konusu olmaya devam ederken, atananlar listesinde en başta yerini aldı. Peki kaşık atma ne demek? MasterChef All Star kaşık atma eylemi kimlerde kullanıldı?

Tv8’de yayınlanan izlenme rekorları kıran ünlü şeflerin jüri üyeliğini yaptığı MasterChef yarışmasında bir yandan kaşık atılan yarışmacılar merak konusu olurken, bir yandan da kaşık atma kavramının ne olduğu merak konusu oldu. Merak konusu olan kaşık atma kavramı ile ilgili bilgiler işte sizlerle...

Kaşık atma kavramı ne demek?

Son zamanlarda Tv8’de yayınlanan izlenme rekorları kıran ünlü şeflerin jüri üyeliğini yaptığı MasterChef yarışması ile özleşen kaşık atma kavramı ne anlam ifade ettiği merak konusu olmaya başlarken, en çok aranan listesinde en başta yerini aldı.

MasterChef ile gündem olan kaşık atmak kavramı, aşçılık sektöründe istihdam sağlamak isteyen öğrencilerinin yemeklerini tatmış olan şef ya da hocanın tadılan yemekte ve hiçbir kusur bulamasından dolayı şefler tarafından yapılan bir davranış şekli olarak biliniyor. Yani Bir şefin kaşık atması, yemeklerin beğenildiği anlamını taşıyor. Bu durumda da bir şef öğrencisinin yemeğini tattıktan sonra eğer kaşık atarsa öğrencisine benim sana öğretebileceğim bir şey kalmadı demiş oluyor.

MasterChef All Star’da kaşık atılan yarışmacılar kim?

Tv8’de yayımlandığı andan itibaren izlenme rekoru kıran MasterChef Mehmet Yalçınkaya, Danilio Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun jüri üyeliğini yaptığı MasterChef yarışması 6. sezonu geride bırakıp, yeni sezona bomba gibi giriş yaparak MasterChef All Star olarak yeni bölümleri ile sevenlerinin karşısına çıkmaya devam ediyor. MasterChef All Star mavi ve kırmızı olarak 2 takımdan oluşarak kıran kırana bir mücadele sergiliyor. Hemen her gün ekranların karşısına çıkan yarma programında iki takım arasında geçen mücadele sonucunda bazı yemekler beğeni bile almazken, bazı yemekler şeflere kaşık attırıyor.

Ünlü şeflerin jüri üyeliğini yaptığı MasterChef All Star’da bir yandan kaşık atma kavramının ne olduğu merak edilirken, bir diğer yandan da kaşık atılan yarışmacıların kim olduğu merak konusu oldu. MasterChef All Star’da benim sana öğretebileceğim herhangi bir şey kalmadı dedirttiren yarışmacıların listesi şu şekilde yer alıyor;

Burcu, Tahsin, Barbaros, Hasan, Azize, Metin, Talha Enes Yıldız ve  Eren olmak üzere toplamda 8 MasterChef All Star yarışmacıları yapmış olduğu yemeklerin lezzetleriyle Mehmet Yalçınkaya, Danilio Zanna ve Somer Sivrioğlu’na kaşık attırdı.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar