Gelişmeler

MasterChef’ te oynanan dokunulmazlık oyunu sonucu bir kişi daha adını eleme listesine yazdırdı

Ekranların sevilen yemek yarışma programı MasterChef’ te son takım oyunu sonrası dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu oyun sonucu eleme listesine bir yarışmacı daha girdi.

Oynanan dokunulmazlık oyunu sonrası dokunulmazlığı alan Azize oldu. Azize söylediği bir kişi ve oynanan oyun sonrası kaybeden bir diğer isim adını eleme potasına yazdırdı. Bu şekilde eleme listesi 6 kişi oldu işte detaylar…

Haftanın son takım oyunu oynandı

MasterChef All Star hız kesmeden sevenlerini ekran başına bağlamaya devam ediyor. Her hafta oynanan takım oyunları kaldığı yerden devam ediyor. Geçtiğimiz bölümde Mavi ve kırmızı takım üçüncü ve son takım yarışında terler döktü. Aynı zamanda bu oyunlar oynanırken bir ilk de yaşanmış oldu. Bu yarışma tarihinde bir ilk oldu. Kırmızı takım peş peşe iki oyunu da kaybetti. Oynanan takım oyunları sonrası oynan son eleme oyunundan sonra eleme adayları da belli oldu. Bütün izleyicilerin geçen bölüm seçilen eleme adayını merak etmesi sonucu gündem oldu. Perşembe günü oynanan haftanın son takım oyununda yarışmacılar performans sergiledi. Bu takım oyununda yarışmacıları, sezonun ilk restoran konseptli mücadelesi verdiler. Oynanan bu takım yarışında toplamda beş farklı şehirden beş kadın üretici konuk oldu. 

Berker potaya girdi

 Bu yarışta yarışmacıları beş farklı şehirden beş üretici kadın misafir oldu ve yarışmacıların yaptığı tabakları tattı ve değerlendirdi. Yapılan bu yemeklerde menüde ise soğuk başlangıç, çorba, ara sıcak, ana yemek ve tatlı şeklindeydi. Yarışmacılara bu tabaklar için verilen süre 45 dakika olarak belirlendi. Yemekler bitirildikten sonra ise yarışmada şeflerin tabaklara yaptığı kontrol sırasında Dilara'nın kurala uygun yemek hazırlamadığını belirlediler ve yemeğinin bazı unsurlar dışında turlar. Ardından yemekleri gelen Misafirler tarafından tadılarak misafirlerin verdiği oylar sayıldı. Bu oylar sonucu 16'ya 9 gibi bir sonuçla kırmızı takım kazandı. Kırmızı takımın kazanması sonucu mavi takım arasında bireysel dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu dokunulmazlık oyununda ise yarışmacıların karşısına sıfır atık konsepti çıktı. Yapılan yarışma sonucu şefler tabakları değerlendirilen Dilara, Sergen, Azize ve Berker'in tabağı başarılı oldu. Oylamalardan sonra Azize ve Dilara son ikiye kaldı. Daha sonra dokunulmazlık Azize'nin oldu. Azize dokunulmazlık sonucu seçimi ile akşamın ilk eleme adayı Berker’ i seçti. Yapılan oylamaya göre ise eleme potasına 6. gitme adayı olarak Çağatay seçildi.
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar