Gelişmeler

Muhteşem Doğasıyla Bilinen Seferihisar: Nerede ve Nasıl Gidilir

Türkiye‘nin sakin şehri arasında olan Seferihisar’da muhteşem koyları ve plajları içerisinde barındırmaktadır.

Türkiye‘nin sakin şehri arasında olan Seferihisar’da muhteşem koyları ve plajları içerisinde barındırmaktadır. Tarihi zenginlikler bir arada bulabileceğiniz, Seferihisar’ın nerde olduğu ve nasıl gidebileceği sorusunun yanıtı işte sizlerle..

El değmemiş koy ve plajlarının bulunan huzur dolu bir yerleşim yeri olan Seferihisar, mandalina bahçelerinden gelen mis gibi mandalina kokusunu içine çekebileceğiniz, tarihi kentleri ve kültür sanat etkinlikleriyle zengin olan “Seferihisar nerede ve nasıl gidebilirim?” diyorsanız. Tam olarak doğru adrestesiniz.

Seferihisar nerede?

İzmir‘in güneybatısında bulunan Seferihisar’ın batısında Ege Denizi, kuzeybatısında ise Çeşme, kuzeyinde de Urla ve Güzelbahçe bulunurken, doğusu ise Menderes ile çevrili. Birçok film ve dizinin için kapılarını açan Seferihisar, Urla, Güzelbahçe, Karabağlar ve Menderes ilçeleri ile komşu durumdadır. Seferihisar, İzmir şehir merkezine hemen hemen 45 km uzaklıktadır. Şehir merkezine yakın olması nedeniyle Çeşme Otoyolu kullanılarak kolay erişim sağlanabilir. 

Seferihisar’a nasıl gidilir?

Seferihisar’a gitmek isteyen kişiler, farklı ulaşım seçeneklerinden Seferihisar’a kolaylıkla ulaşabilir. Karadan, Havadan sağlanan ulaşım seçenekleri bulunan Seferihisar’a hava yolu olmak üzere toplam taşıma hizmetleri aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Seferihisar’a ulaşım kolaylığı sağlayan seçenekler ise şu şekilde yer alıyor ;

Seferihisar’a direk İzmir üzerinden ulaşım sağlamak isteyen kişiler için İzmir’in pek çok bölgesinden ulaşım sağlaya bileceğiniz seçenekler mevcuttur. Seferihisar’a İzmir üzerinden otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen kişiler aşağıda belirtilen hatları kullanabilir;

730 (Fahrettin Altay – Seferihisar)
 776 (Cumaovası – Seferihisar) 
731 (Çamtepe – Seferihisar), 
739 (Beyler – Seferihisar) 
829 no’lu hatlar aracılığıyla ulaşım sağlayabilir.

Seferihisar’a şahsi aracılığıyla gitmeyi tercih eden kişiler, ortalama 45-50 dakikada Seferihisar’da olabilir. Şahsi aracınızla İzmir’den, Çeşme otobanına giriş yaparak, Çeşme yönüne doğu ilerledikten sonra, Güzelbahçe – Seferihisar yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul ile Seferihisar arası mesafe ise ortalama 600 km olup harcanacak zaman ise 5 saat.
Ankara ile Seferihisar arası mesafe yaklaşık olarak 650 km olup harcanacak zaman ise ortalama olarak 7 saat sürebilir.

Seferihisar’a uçak yolculuğu ile gitmeyi tercih eden kişiler, Adnan Menderes Havalimanı’ndan çıkış yaptıktan sonra Seferihisar’a kadar ortalama 55 km yol kat etmesi gerekmektedir. 

“Havaalanından çıktıktan sonra, hangi araçları kullanılarak Seferihisar’a ulaşabilirim? Diyorsanız, İZBAN hattını aracılığıyla Cumaovası durağında inmeniz gerekmektedir. Cumaovası’ndan da 829 no’lu otobüs hattını aracılığıyla Seferihisar’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı ile Seferihisar arası toplu taşıma ile ortalama 1 saat civarında sürmektedir.
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar