Gelişmeler

Son eleme adayı da belli oldu! MasterChef’ te eleme potasındaki son durum ve eleme listesindeki yarışmacılar

Herkesin sevdiği yemek yarışma programı MasterChef’ her geçen gün heyecanını arttırarak devam ediyor. Geçtiğimiz bölümde oynanan oyun sonrası eleme listesine bir yarışmacı daha girdi.

Oynanan oyunlar sonucu eleme listesine adını yazdıran oyuncu belli oldu. Yapılan Hengel yemeğini başarılı yapan 7 yarışmacı elenmekten kurtuldu. Bu 7 yarışmacı isim adını eleme potasına yazdırdı. İşte detaylar…

Eleme adayı geçtiğimiz bölüm belli oldu

Her gün izlenme rekorları kıran yarışma programı MasterChef'te haftanın son eleme adayı açıklandı. Bütün yarışmacılar geçtiğimiz bölümde en iyi tabaklarını çıkarmak için tezgah başına geçti. Geçtiğimiz yarışta yarışmacılar oynanan oyunun ilk etabında konuk olan Sinem Özler şefin Hengel tabağını hazırlamak için yarıştılar. Yapılan bu yemeği değerlendiren Mehmet, Somer ve Danilo Şef’in sonrasında başarılı olan 7 isimi açıklayarak bu isimlerin haftaya mücadele etmeye hak kazandıklarını açıkladırlar. Diğer yandan yarışmanın ikinci etabında ise yarışmacılara verilen taze bamya malzemesi ile yaratıcı tabaklar yapmaları istendi. Bu yarışma sonucu şeflerin değerlendirmesine göre Esra ile Ayaz eleme potası için son iki aday oldu. Bu yarışmalardan sonra programda gece sonunda eleme potasına giren isim açıklandı. Herke bu kişiyi araştırmaktaydı. Program boyunca her yarışta kıyasıya mücadele veren hafta boyunca en güzel tabağı çıkarmak için yarışan mavi ve kırmızı takım güzel sonuçlar aldı. 

Potadaki yarışmacılar oldukça gergin

Yapılan yarışmalarda kıyasıya yarışan mavi takım gösterdiği başarı performansla geçtiğimiz bölümlerde haftaya damga vurmuştu. MasterChef ’in yeni bölümünde ise eleme potası heyecanı herkesi ekrana kitledi. Son adaylarında belli olmasının ardından MasterChef ‘in yarın yayınlanacak yeni bölümünde veda edecek yarışmacı belli olacak. Veda etmesi muhtemel eleme potasındaki eleme adayları arasında Eda, Eray, Mert, Tanya, Çağatay bulunuyor. Sinem Özler Şef’in konuk olup yarışmacılara yaptırdığı Hengel tabağını başarılı yapan 7 isim eleme potasına girmekten kurtuldu. Bu kişiler arasında Gamze, Azize, Tahsin, Suna gibi isimler bir sonraki haftada MasterChef’ de yer alacak.  Geçilen bölümde ikinci etapta yapılan bamya ana ürünlü tabaklarda şeflerin değerlendirmesi sonrası sonuncu olan İsim Esra oldu. Eleme potasındaki yarışmacıları oldukça gergin bir bekliyor. Bu yarışmacıların yanı sıra Hengel’i en başarılı yapan isim Tolga olurken Sefa, Azize Tahsin, Suna, Dilara yapılan değerlendirme sonrasında eleme potasına girmekten kurtularak büyük bir rahatlama görüldü. 
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar