Gelişmeler

Tatilcilerin vazgeçilmez noktası olan Ulaşımı da kolay olan Didim’de aktivite ve tatile doyacaksınız!

Tatil denilince herkesin ilk aklına gelen yer olan Didim yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Unutulmaz bir tatil sunan Didim sizleri bekliyor.

Eşsiz doğası, havası ve birçok aktivite ile Didim, herkesin tatil noktalarının başında gelmektedir. ulaşım açısından kolay olan Didim’de her kesime hitap eden ve uygun birçok aktivite bulunmaktadır. eski bir tarihi olan Didim tam size göre işte detaylar…

Aydın’ın incisi Didim

Hem yerli hem de yabancı turistlerin gözde tatil lokasyonu olan Didim, Aydın'ın turistik ilçeleri arasında en başta yer almaktadır. Zengin bir geçmişe sahip olan Didim, Eski ismi Yenihisar’dır. Eski zamanlarında Didim'de ilk yerleşimlerin tarihi Neolitik Çağı bulmaktadır. Malazgirt Savaşı'ndan sonra Türklerin himayesine geçen Didim ve çevresi, Menteşe Beyliği'nin kurulmasıyla, Menteşe beyliğinin eline geçmiştir. Didim konum olarak doğusunda Muğla il sınırı, Güllük Körfezi ve Akbük Koyu bulunmaktadır. Diğer bir tarafı olan Batısı ve güneyinde Ege Denizi ile çevrili olan bu turistik ilçenin kuzeyde ise Bafa Gölü'yle ve Büyük Menderes bulunmaktadır. Didim, yarımada şekline sahip ve 402 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir. Doğal güzelliklerle dolu olan Didim; tütün, zeytin ve incir bakımından da çok zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Aynı zamanda üretimi fazla olan zeytinden kaynaklı zeytinyağı fabrikaları da bulunuyor. Geçim kaynağının balıkçılık olmasından ötürü balık fabrikalarının da bulunmaktadır. Her geçen sene yaz aylarında turist sayısı gitgide artan Didim'in ekonomisi bu şekilde olumlu yönde etkilenmektedir. Turizm yönünden ilçede Altınkum plajı ve Apollon Tapınağı oldukça popüler noktalardır.

Didim’e nasıl gidilir ve ne yapılır?

Tatil cenneti olan Didim’e gelmek isteyen hem yerli hem de yabancı turistler ulaşım avantajı ile her noktadan gelebilmektedir. Didim’e havayolu ile ulaşım yapmak isteyen kişiler İzmir Adnan Menderes Havalimanı ile ulaşmak mümkündür. Diğer yandan çevre illerdeki havalimanlarını ile de ulaşım sağlanabilmektedir.  Aynı zamanda Didim'e Türkiye'nin her yerinden bağlantılı karayolları ile de ulaşabilirsiniz. Didim’e yakın olan çevre il merkezlerinin mesafesi oalark; Aydın'a yaklaşık 100 km İzmir'e yaklaşık 160 km Muğla'ya yaklaşık 134 km’dir Bu ulaşım yolları ile ulaşılan Didim’de turistlerin yapabileceği sınırsız aktivite mevcuttur. Bu aktivitelerden en popülerleri; Altınkum'daki eğlence mekanlara gelerek eğlenebilir, Maldivleri anımsatan Haydar Koyu'na gidebilirsiniz. Her gün yapılan tekne turlarına katılabilirsiniz. Aynı zamanda bisiklet kiralayıp şehirde güzel bir gezintiye de çıkabilirsiniz. 
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar