Gelişmeler

Urla'da Denize Girebileceğiniz En Güzel Plajlar ve Sakin Koylar Nerede?

Sıcak yaz aylarında serinlemek ve kışın yükü atmak isteyen kişiler için Urla’da bulunan Ege’nin en güzel plajları ve koyları özellikle yerel halkın bildiği çok güzel, sakin koyları sizlerle...

Sıcak yaz aylarında serinlemek ve kışın yükü atmak isteyen kişiler için Urla’da bulunan Ege’nin en güzel plajları ve koyları özellikle yerel halkın bildiği çok güzel, sakin koyların ile bilgileri merak ediyorsanız detaylar işte sizlerle..
İzmir’in en çok tercih edilen tatil beldesi olan Urla’da birbirinden farklı nezih aile işletmelerinin ve halk plajlarının yer aldığı denize girebilecek yerlerin nerede olduğunu merak ediyorsunuz eğer, tam olarak doğru adrestesiniz....

Urla’da denize girebilecek İBB tarafından hizmet sağlayan plajlar

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Yassıcada Halk Plajı Urla açıklarında yer almaktadır. Bu plaja ulaşım sadece vapur ve teknelerle sağlanabilir. Çocuklu ailelerin tercih edebileceği bu ada da deniz ılık ve sığdır. Adanın tek sorunu ise yiyecek içecek imkanın çok kısıtlı olması ve hafta sonları kalabalık olması. 

İBB tarafından yapılmış olan Kum Denizi Plajı mavi bayraklı plajlarından birisi, yeşillik alanların oldukça fazla olduğu alanda su parkı, yürüyüş ve bisiklet yolları gibi etkinlik alanlar yer alıyor, Kum Denizi plajının suyu soğuktur.

Urla’da en güzel plajlar ve koylar

Samimi bir aile işletmesi olan Melengeç Plajı daha sakin bir yer isteyenler için doğru bir seçim olacaktır. Daha sade bir menüye sahip olan işletmede gün batımı şahane.

Urla’dan Karaburun istikametine giderken karşılaşacağınız Gülbahçe Sahili, huzurlu ve sakin bir sahil arayan kişiler için ideal. Küçük pansiyonlar bulabilirsiniz.Urla’nın doğayla iç içe olan  Altınkoy doğa severler için en güzel plaj. Kamp yapmak isteyenler için ideal bir tercih olabilir. Ayrıca genel ihtiyaçlarınızı karşılayacak tesisler bulabilirsiniz.

Denizin içine doğru uzanan yarımadanın her iki tarafında 2 tane koyu bulanan Demircili Plajında bir tarafı dalgalı ise diğer taraf muhakkak dalgasız oluyor. Bodrum Koyu’nda bulunan Deniz Yıldızı aile işletmesi tarafından hizmet vermektedir. Giriş ücretli olan işletmede yiyecek içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Tabii ki ücret dahilde.

Yeme içme ihtiyacınız karşılayabileceğiniz lokantaların bulunduğu Özbek Akkum Plajına giriş için ücret talep edilmektedir. Sahili taşlık ve yer yer yosun olsa da rahatsız edici değil. Deniz Yıldızı’na ait, özel bir işletme olan Bodrum Koyu’nda Tuvalet, duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak herhangi bir tesis bulunmaktadır.

Şehre daha yakın olan Çeşmealtı Plajı Mavi Beach plajında halka açık yerler ve özel işletmenin olduğu yerlerde bulabilirsiniz. Bu plajda denize girmeden önce şunu unutmayın zaman zaman denizanası denk gelebilirsiniz. Hafta sonları ise oldukça kalabalık.
 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar