Gelişmeler

Urla’da tatil mi yapmak istiyorsunuz? O zaman bu plaja mutlaka gitmelisiniz, mükemmel deniziyle bu plaj yazın favorisi olacak!

Urla'da tatil yapmak mı istiyorsunuz? Bu tatil için seçtiğiniz plaj tatilinizin kalitesini baştan yazacak. Sizin için Urla tatilinde gitmeniz gereken en popüler plajı bulduk.

Urla'da tatil yapmak mı istiyorsunuz? Bu tatil için seçtiğiniz plaj tatilinizin kalitesini baştan yazacak. Sizin için Urla tatilinde gitmeniz gereken en popüler plajı bulduk. Peki bu plaj sizce hangisi?

Urla’da tatil yapmak için birçok imkân bulunuyor. Hatta bu bölgenin oldukça fazla tatil tutkunu bulunuyor. Her yaz hem yerli hem yabancı turistlere ev sahibi yapan bu bölge ünlü plajlarıyla da oldukça dikkat çekiyor. Fakat bir tane plajı var ki o plajın eline kimse su dökemiyor. Sizler için bu plajı bulduk ve haberimizde plajı tüm detaylarıyla anlattık. Şimdi haberimizde Urla’nın en meşhur sizlerle…

Urla’nın en meşhur plajı hangisidir?

Urla bölgesinde birden fazla mükemmel plaj bulunuyor. Ege denizinin muhteşem manzarasını gözler önüne seren Urla’da plajlar da bir o kadar gösterişli oluyor. Bu bölgede belediyeler tarafından işletilen birçok halk plajı da bulunuyor. Halk plajlarının yanı sıra daha lüks yerler peşinde olan kişiler için de birçok plaj bulunmakta. Fakat Urla’nın en meşhur plajı hangisi derseniz sizler için vereceğimiz en iyi cevap Altınköy plajı olacaktır. Şimdi Urla’nın en meşhur plajı olan Altınköy plajından sizlere daha detaylı bahsedeceğiz:

  • Altınköy Plajı: her yıl hem yerli hem yabancı turistlerin uğrak noktası olan Altınköy plajı Urla’nın en iyi sahillerinden bir tanesidir. Bu bölgede denize girerken tatilinizin tamamen tadına vardığınızı hissedeceksiniz. Sakin denizi ve berrak suyu sizi kendinizi oldukça iyi hissettirecektir. Urla tatilinizde mutlaka uğramanız gereken bir plajdır.

Altınköy Plajı girişi ücretli midir?

Urla'nın güneyinde bulunan Altınköy Plajı denizin soğukluğuyla kendini ön plana çıkarmıştır. Sıcak yaz günlerinde serinlemenin en iyi yollarından bir tanesi şüphesiz denize girmektir. Bu aktiviteyi yaparken denizin soğuk olması da sizi ferahlatacak etkenler arasında yer alır. Urla’da bulunan bu Altınköy plajı da soğuk olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Buraya gelindiği zaman verilecek ücretler de merak konusu olmaktadır. Altınköy plajına giriş ücretsizdir. Fakat bu plajda yer alan özel işletmelerin deniz girişi paralı olmaktadır. Genel olarak halk plajı olarak karşımıza çıkan kısımlarında ise para alınmamaktadır. Giriş ücreti bulunmayan bu plajda içeriden şemsiye ve şezlong kiralamanız mümkündür. Kiralama bedeli ise yine ortalamanın altındadır. 20 ila 25 lira arasında bir ücret ile şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar