Gelişmeler

Urla'nın Tatilcileri Büyüleyen Lezzet Durakları Nelerdir?

İzmir’in gözdesi Urla’da ünlü şeflerin yer aldığı birbirinden nezih mekanların hizmet verdiği yer yer samimi işletmelerin bulunduğu müşterilerinden tam not almış restoran ve balıkçılar var..

İzmir’in gözdesi Urla’da ünlü şeflerin yer aldığı birbirinden nezih mekanların hizmet verdiği yer yer samimi işletmelerin bulunduğu müşterilerinden tam not almış restoran ve balıkçıların yer aldığı mekanlar işte sizlerle...

Urla’da bulanan favorilerinize kaydedeceğiniz ünlü gurmeler tarafından tam not almış her damak zevkine uygun restoranların olduğu şık ve samimi mekanlarda huzur dolu bir gece geçirmek istiyorsanız, Urla’da bulunan restoranlar yazımız tam olarak size göre tasarlanmış olabilir...

Urla’da yemek yenilecek restoranlar hangisi?

İzmir’in gözdesi olan Urla’da müşterilerinden tam not almış her damak zevkine uygun restoranların olduğu şık ve samimi mekanlarda kolaylıkla bulabileceğiniz birbirinden farklı işletmeler sayesinde Urla’da İtalyan mutfaklarından tutunda pizza çeşitlerine kadar bulunan işletmeler sayesinde aradığınız lezzetleri bulabilirsiniz.

Urla’da hangi yemekler tercih edilebilir?

İzmir’in hype restoranlarından biri OD Urla kocaman zeytin bahçesi içerisinde hizmet vermektedir. Şef OD Urla’da isteyen kişiler bahçede, isteyenlerde açık mutfak etrafında bar kısmında hizmet vermektedir. Urla’da en popüler işletmeler arasında olan mekan tarladan masaya konseptli restoranda menüsü ile mevsime göre uygun yemekleri bulabilirsiniz.

Seray ve Ozan Kumbasar çifti tarafından işletilen Vino Locale, eski bir Urla evini, Toskana’yı aratmayan mekana çevrilerek hizmet sağlayan işletme,  yerel şarapların harmanlanmış, odun fırınında pişen mevsimsel İtalyan yemekleri bulabilirsiniz. Vino Locale, Menüsü de mevsime göre değişkenlik göstermektedir. Bu mekana 15 yaş altında çocukları kabul edilmektedir.

Onur Şef’in Urla güveci, kuzu kol, kabak çiçeği dolması gibi spesiyallerini yer aldığı Lokanta Levan odun fırınında pizza gibi seçenekler bulabilirsiniz.

Muhteşem mimari ile keyifli bir bahçede kaliteli şaraplar eşliğinde kaliteli ortam sunan Perdix Wines, Birgi kaliteli servis bulabileceğiniz bir şarap evi Perdix. 4 peynirli pizza, dana pappardelle ve mantarli risotto gibi İtalyan lezzetleri bulabilirsiniz.

Urla’ya gidip de Beğendik Abi’nin muhteşem tatlarını tatmadan Urla’dan dönmeyin. Urla’da hemen hemen herkes tarafından beğeni toplayan çok sayıda yerel yemeğin bulunduğu çeşitleri uygun fiyata bulabilirsiniz.

Urla merkezin eski posta binası, orijinal yapısı bozmadan restore edilerek otele dönüştürülmüş olan Suolo aynı zamanda bir restoran ve kokteyl bar olarak hizmet vermektedir.

La Pena, Urla Merkez tesadüfen gelenlerin değil Pizza-şarap yapmak için bilenin geldiği mekan Urla’nın en şirin ve samimi mekanları arasında hemen hemen en başta geliyor.

Hem kahvaltıya yapabileceğiniz Nunu Cafe, aynı zamanda kahve molası yapabileceğiniz taze tatlıları mevcuttur. Kahvaltı için Nunu Cafe’yi tercih kişilerin kahvaltı için rezervasyon yaptırması gerekmektedir.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]
Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar